3 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Materiały budowlane od firmy Neotherm Sp. z o.o. sp. k.

2 min read
We wtorek 24 października jeszcze przed świtem do Krajenek zajechała ciężarówka załadowana kompletnymi materiałami do ocieplenia: styropianem, siatką, klejem. Był to prezent od firmy Neotherm z siedzibą w Bielsko-Białej dla poszkodowanej przez nawałnicę rodziny Państwa Borzyszkowskich, przekazany osobiście przez Starostę Tucholskiego Michała Mroza.

Od nawałnicy minęło już sporo czasu, jednak walka z jej skutkami nadal trwa. O ofiarach nie mozna zapomnieć dopóki wszystkie szkody nie zostaną naprawione, dlatego tez władze Powiatu Tucholskiego cały czas starają sie pomóc w pozyskaniu środków finansowych i materiałów budowlanych, które pozwolą poszkodowanym przygotować się do nadchodzącej zimy.

Dar firmy Neotherm przekazany został za pośrednictwem PCPR w Tucholi rodzinie zastępczej Państwa Borzyszkowskich. Jeszcze przed świtem ciężarówka z materiałami zajechała do Krajenek. Z poszkodowanymi rozmawiali: Starosta Michał Mróz, Członek Zarządu Powiatu Jerzy Kowalik oraz Kierowniczka tucholskiego PCPR Anna Toby. Pytali oni o stan zaawansowania prac i omawiali możliwości dalszego wsparcia, np. w postaci przekazania prętów stalowych, które prawdopodobnie trafią w najbliższym czasie do naszego powiatu.

Wcześniej Państwo Borzyszkowscy otrzymali już materiały budowlane ofiarowane przez prywatnych darczyńców oraz 7 tys. zł zebrane od innych powiatów i od sponsorów w ramach zbiórki publicznej. Pokazuje to, że każda, nawet najmniejsza pomoc się liczy – składając cegiełkę do cegiełki stanowi ona realne wsparcie dla osób w potrzebie.

Dziękujemy darczyńcom za pomoc i przypominamy o tym, że wiele osób nadal potrzebuje wsparcia, by odzyskać normalność po tegorocznej katastrofie.


tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook