27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Media odcięte od informacji?

1 min read

Decyzją Głównego Inspektoratu Sanitarnego od 24 listopada powiatowe stacje epidemiologiczne nie będą podawać danych dot. ilości zachorowań na koronawirusa, zgonów, osób objętych kwarantanną, izolacją a także ozdrowieńców.

Będziemy zdani na informacje płynące z Ministerstwa Zdrowia. Tę informacje można rozważać wyłącznie w kategoriach skandalu.

Komunikat (PAP)

We wtorek po południu resort zdrowia uruchomi stronę z dokładnymi raportami o skali zakażeń i zgonów w kraju, z rozbiciem na województwa i powiaty – przekazał we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

„Dzisiaj po południu będziemy chcieli specjalną stronę uruchomić zgodnie z zapowiedzią, którą przekładaliśmy państwu, gdzie będą dokładne raporty dotyczące województw i powiatów, skali zakażeń i skali zgonów” – poinformował Andrusiewicz na wtorkowej konferencji prasowej.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o potwierdzeniu koronawirusa u kolejnych 10 139 osób. Zmarło 540 chorych. Do ogólnej liczby zachorowań dodano ok. 22 tys. przypadków, które nie zostały wcześniej zaraportowane.

Resort zdrowia podał też, że ostatniej doby wykonano ponad 33,7 tys. testów na wykrycie koronawirusa. W tym czasie lekarze podstawowej opieki zdrowotnej wydali ponad 39,2 tys. skierowań na wymaz.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook