14 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

MIECZYSŁAW KOCZOROWSKI ponownie w Tucholi

1 min read

Mietek – wrześnianin człowiek wielkiego serca, zasłynął dokonując niezwykłego wyczynu. Aby pomóc 14-letniej bardzo chorej dziewczynce, spontanicznie w ciągu siedmiu dni przejechał na rowerze przez Polskę, z południa na północ.

Przypomnijmy, trasa charytatywnej wyprawy „Jadę dla Darii” była podzielona na siedem etapów. Cel był jasny – w ciągu siedmiu dni dotrzeć z  Zakopanego na Hel (około 900 km). Po drodze wrześnianin Mieczysław Koczorowski gromadził od władz miast, które odwiedził  pamiątkowe gadżety, które po wyprawie zostały zlicytowane. Mietek odwiedził również Tucholę. Za zebrane z licytacji pieniądze kupiono niezbędny sprzęt dla Darii Ptaszyńskiej, która choruje na dziecięce porażenie mózgowe.

Minęło sporo miesięcy i Mieczysław Koczorowski ponownie przybędzie do Tucholi około 12 marca. Cyklista – społecznik, tak bardzo polubił nasze miasto i mieszkańców, że wpadł na przepiękny pomysł, który związany będzie z wypoczynkiem tucholskich dzieci z rodzin gorzej sytuowanych. Pomimo tego, że mamy już pełnię informacji, nie wszystko zdradzimy, tego dokona sam gość, a my to jak zawsze zrelacjonujemy.

_____________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook