16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Międzynarodowy Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie

1 min read

Trwa VI edycja  pleneru pod hasłem „Bory Tucholskie. Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” w Brdzie k/ Raciąża.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tradycyjnie w plenerze udział biorą Jan Wołek (komisarz pleneru), Tomasz Lubaszka, Janusz Lewandowski, Jan Bonawentura Ostrowski, Jacek Łydżba, Krzysztof Zieliński, Daniel Pielucha, Dorota Komar – Zmyślony, Małgorzata Kurek, Leszek Kurek, Katarzyna Zwolińska, Ita Haręza, Iwan Griegoriew i inni .

3 i 9 września odbyły się warsztaty i wykłady dla młodzieży licealnej z Bydgoszczy i Torunia na temat historii regionu związanej z grodziskiem w Raciążu jak również też malarstwa w ujęciu dziedzictwa krajobrazu.
Od 15 września do dzisiaj artyści  spośród nadesłanych przez młodzież licealną prac, wybrali te najlepsze, które zostaną zaprezentowane na wystawach poplenerowych.
22 września ( w najbliższy piątek) na zakończenie pleneru odbędzie się wernisaż wystawy. W części muzycznej odbędzie się koncert Strobel – Stankiewicz pn. „Wolna muzyka”.

W październiku i listopadzie zaplanowano przygotowanie wystaw poplenerowych m.in. w Tucholi. Plener jest współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook