28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Międzynarodowy Tydzień Mediacji

1 min read

Od 14 do 18 października br. będzie trwał Międzynarodowy Tydzień Mediacji. Inauguracja tego przedsięwzięcia przypada na przedostatni dzień zaplanowanych działań. Ta ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów. W działania włączą się tucholscy policjanci, miejscowi kuratorzy zawodowi oraz instytucje pomocowe.

Podczas „Tygodnia Mediacji” w godz. 8.30-14.30 w budynku Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy ul. Świeckiej 59 w Tucholi, dyżury będą pełnili kuratorzy zawodowi, którzy udzielą informacji dotyczących korzystania z mediacji jako pozasądowej metody rozwiązywania konfliktów. Inauguracja tego przedsięwzięcia przypada na przedostatni dzień zaplanowanych działań.  Informacje na temat polubownych metod rozwiązywania sporów i prawa do mediacji będą znajdowały się również w miejscowej komendzie policji. Przedstawiciel tucholskiej policji porad w tym zakresie będzie udzielał w godzinach 8:30 – 14:30.

Działania zmierzające do propagowania idei pozasądowego rozstrzygania sporów i mediacji opierają się na dotarciu do jak najszerszego grona osób, z uwzględnieniem najmniejszych społeczności lokalnych. Dlatego też ważne jest włączenie się do wspólnych działań wielu instytucji. Niewątpliwą korzyścią procesu mediacji jest szansa na samodzielne i szybkie rozwiązanie sporu przy zachowaniu wzajemnych relacji obu stron.


Autor: asp. Sylwester Suchomski
Publikacja: Jarosław Borchardt
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook