26 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Mieszkańcy naszego miasta i gminy tracą zaufanie do swoich przedstawicieli

3 min read

W naszym portalu, przez kilka dni funkcjonowała ankieta, która jest poniekąd pokłosiem korespondencji od mieszkańców, którą odbieramy każdego dnia. Zadaliśmy proste pytanie: Czy masz zaufanie do radnych miejskich? Ankieta była anonimowa i uwzględniała dwie odpowiedzi: „TAK' i „NIE”…

Wyniki są bardziej, niż zatrważające, około 30% ankietowanych ma zaufanie, reszta nie! Co takiego się wydarzyło, skoro wybory samorządowe odbyły się stosunkowo niedawno, a „stara” Rada przetrwała z niewielkimi zmianami osobowymi do dzisiaj? Powodów jest aż nadto. Zarzuty dotyczą najczęściej  kwestii stagnacji w pozyskiwaniu przez władze miejskie inwestorów. Mieszkańcom nie wystarcza już myśl, że mieszkają w bardzo atrakcyjnym przyrodniczo i krajobrazowo miejscu. Chcieliby się tym cieszyć, żyjąc dostatnio. Niestety, bez pracy jest to niemożliwe.

W mieście lawinowo rośnie ilość pojazdów mechanicznych, niestety, poruszanie się po drogach wojewódzkich, powiatowych, gminnych ( z nielicznymi wyjątkami – gmina Kęsowo) i ulicach miasta przypomina rosyjską ruletkę. Kierowcy są delikatnie mówiąc zbulwersowani tym, że po ostatnich „wykopkach” nawierzchnie ulic zostały źle naprawione, co w efekcie przeobraziło je w tor przeszkód. Ślimacze tempo remontów ulic, lub zwyczajny ich brak, nie działa na korzyść władz.

Głównym winowajcą są: marazm większości mieszkańców, którzy do niedawna biernie poddawali się sytuacji oraz grzech zaniechania działań, ze strony wynajętych do pracy przez nas urzędników. Skoro nie wywiązują się ze swoich powinności, pracodawcy – my, mamy pełne prawo wymienić ich na bardziej  aktywnych, efektywnych i zaangażowanych w życie miasta i gminy.

Nie można wszystkiego tłumaczyć brakiem funduszy, bo to nie jest prawdą, bardziej potrzeba nam operatywności urzędniczej w kwestiach fundamentalnych – pozyskania miejsc pracy dla przeciętnego obywatela bez znajomości i układów. Tutaj nasi czytelnicy są bardzo bezpośredni i operują szokującymi faktami. TOKiS – PRESS dyskretnie kilka z nich sprawdził.

Czara goryczy została przepełniona informacjami o wprowadzeniu podwyżki cen za wywóz śmieci. Według naszych czytelników, aż tak wielkiego problemu nie stanowią kwoty, ale sposób w jaki ich dokonano. Co najgorsze, radni miejscy zareagowali, jak bezduszne automaty, nie biorąc pod uwagę zdania społeczeństwa, nie mając najmniejszych wątpliwości w kwestiach zasadności zwiększenia opłat, jednomyślnie zaakceptowali projekt, który bez ceregieli wprowadzono w życie.

Niezadowolenie społeczne wzrasta, do zdegustowanych pracą Rady Miasta dołączyli pedagodzy i pracownicy oświaty, których podczas jednej z sesji potraktowano cyt. dosłownie, jako: „kulę u nogi”. Dodatkowo, poddano pod nieuzasadnioną krytykę sposób pracy kierowników placówek, jak również poddano pod wątpliwość kompetencje nauczycieli. Sprawa wydaje się być wyjątkowo skandaliczną i trudno się dziwić, że tucholanie zaczynają pilnie przyglądać się temu, co dzieje się za naszą „miedzą” w Chojnicach, czy w Pelplinie. Lista zarzutów rośnie w bardzo szybkim tempie, mieszkańcy zaczęli  się interesować tym, co wyprawiają ich przedstawiciele, wnioski są druzgocące.

Demokracja posiada jedno z niewielu dobrych narzędzi, kiedy demokratycznie wybrane władze nie wypełniają swoich obowiązków w sposób należyty, problem zniknie po referendum.

Czy takie zdarzy się również w Tucholi? To bardzo możliwe…

_________________________

(mrf.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook