28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Miliony na ochronę zdrowia w regionie… bez Tucholi

2 min read

Podpisanie umów na wart 20 mln zł remont i doposażenie klinik oraz zakładów Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza, a także na sfinansowanie i wdrożenie jednolitego systemu segregacji medycznej w oddziałach ratunkowych. To najważniejsze wydarzenia podczas spotkania z udziałem Wiceministra Zdrowia Sławomira Gadomskiego, przedstawicieli szpitali, posła Tomasza Latosa oraz wojewody Mikołaja Bogdanowicza w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

„Projekt unijny, na który przeznaczamy 20 mln zł związany jest z dziedziną priorytetową dla obecnego rządu, bo onkologią. Dotyczy on przede wszystkim jakości świadczonych usług w zakresie leczenia, diagnostyki chorób nowotworowych. Z tych 20 mln zł kwota 13 mln zł zostanie przeznaczona przede wszystkim na zakup nowoczesnego tomografu komputerowego, rozwój laparoskopii, zaawansowane narzędzia chirurgiczne, aparaty usg. Projekt został zaplanowany na ok. dwa lata. Ma skończyć się w 2021 r.” – mówił Wiceminister Sławomir Gadomski.

Ponadto, podczas spotkania z dziewięcioma szpitalami regionu podpisane zostały umowy na sfinansowanie i wdrożenie „Trybu Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym”. To system, który ma usprawnić pracę w szpitalnych oddziałach ratunkowych. To ułatwienie dla szpitala, ale także dla pacjenta. Dzięki segregacji medycznej np. osoby, które mogą czekać nie dłużej niż godzinę, faktycznie w takim czasie będą miały udzieloną pomoc. Projekt TOPSOR wart jest 39 mln zł, z czego większość to środki unijne. „Dotychczas zbyt często się zdarzało, że pacjenci, którzy np. w ogóle nie powinni trafić na SOR, byli łączeni z tymi osobami, które w ramach szpitalnego oddziału ratunkowego tej pomocy faktycznie potrzebowały. Stąd też potrzeba uporządkowania tej sprawy” – podkreślił poseł Tomasz Latos.

Umowy na TOPSOR w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim podpisali przedstawiciele dziewięciu szpitali: dwóch z Bydgoszczy (Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr Antoniego Jurasza i Szpital Uniwersytecki nr 2 im. Jana Biziela), po jednym w: Toruniu (Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera), Włocławku (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny), Inowrocławiu (Szpital Wielospecjalistyczny im. dra Ludwika Błażka), Grudziądzu (Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego), Świeciu (Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Nowy Szpital w Świeciu”), Brodnicy (Zakład Opieki Zdrowotnej Brodnica) i Żninie (Pałuckie Centrum Zdrowia Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej).


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook