24 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Mistrz Aleksander Doba wraz z przyjaciółmi już płynie rwącymi wodami naszej Brdy!

2 min read

Międzynarodowy Zimowy Spływ Kajakowy po Brdzie im. Jerzego Korka-zima 2018 właśnie się rozpoczął. Wzorem lat ubiegłych w Mylofie uczestników spływu przywitał Burmistrz Kowalski. Najlepsza na świecie promocja Borów Tucholskich właśnie się rozpoczęła.

Po raz 17 obok spływu z biegiem rzeki ruszy również grupa piechurów, która trochę niebieskim Szlakiem Brdy a trochę bez znaków, towarzyszyć będzie kajakarzom na odcinku od Mylofu do Piły Młyna. Po drodze wspólny biwak w Woziwodzie. Dzienne etapy wyniosą około 15 km. Razem też będą się kończyć i zaczynać kolejne etapy dzienne w Nadolnej Karczmie i Plaskoszu. Również zakwaterowanie i wyżywienie oraz popołudniowe spotkania towarzyskie będą wspólne. Do miejsc startu i mety niedostępnych komunikacją publiczną uczestnicy dojadą autokarem. Bazą imprezy będzie Zajazd w Fojutowie.

Uczestnicy otrzymali: pamiątkę rajdową, materiały krajoznawcze, ewentualnie upominki oraz poczęstunek na trasie, śniadania (o godz. 8.00 w czwartek, piątek i sobotę) i obiadokolację po zakończeniu tras.

W spływie udział weźmie również nasz Mistrz Aleksander Doba.

Urodził się  9 września 1946 w Swarzędzu jest podróżnikiem, kajakarzem, zdobywcą i odkrywcą. Dzięki internetowemu głosowaniu na stronie internetowej „National Geographic” zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. 19 marca 2015 został honorowym obywatelem Swarzędza.

Prywatnie jest niezwykle miłym, ciepłym, wesołym i niezwykle otwartym człowiekiem. Jego osiągnięcia i przygody są pasjonujące, imponujące i zapełniłyby karty wielu książek. Kto wie, może takich się jeszcze doczekamy.

O ile pogoda dopisze harmonogram spływu prezentuje się następująco:

I etap 04.01.2018 r. Mylof – Nadolna Karczma (już za nami)
II etap 05.01.2018 r. Nadolna Karczma– – Płaskosz
III etap 06.01.2018 r. Płaskosz – –Świt lub Piła Młyn

Miłego pobytu w Naszych Borach!


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook