16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Młodzi ludzie zatrzymali potencjalnego zabójcę

1 min read

W takich przypadkach reagować trzeba, ktoś tak pijany stanowi śmiertelne zagrożenie i nie różni się od zwyczajnego mordercy, narzędziem ewentualnej zbrodni staje się samochód, a ofiarami ktoś zupełnie przypadkowy. Oszukać przeznaczenie? Nie! Wyeliminować wszelkimi sposobami.  Młodzi ludzie wiedzieli jak postąpić, ktoś zawdzięcza im  życie. [Przyp. Red.]

Wczoraj (18.02.2018r.) w tucholskiej komendzie odbyło się niecodzienne spotkanie. Gośćmi zastępcy komendanta miejscowej policji byli młodzi ludzie, którzy ujęli nietrzeźwego kierującego. Amator „jazdy na podwójnym gazie” stwarzał poważne zagrożenie dla uczestników ruchu.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi podkom. Marcin Szulczyk, osobiście podziękował za znakomitą postawę obywatelską, wręczył list gratulacyjny i maskotkę policyjną. Podkreślił w nim, że jest mu niezmiernie miło, iż w pośpiechu dnia codziennego są ludzie, którym leży na sercu bezpieczeństwo innych. Taka postawa powinna być zawsze wzorem do naśladowania. W rozmowie z gośćmi komendant zaznaczył, że wykazali się niezwykłą czujnością oraz odwagą ujmując nietrzeźwego kierującego. To zdecydowane działanie pozwoliło wyeliminować przestępcę drogowego, którego stężenie alkoholu w organizmie wyniosło blisko 2 promile.

Pamiętajmy, że pomoc, jaką oferujemy innym ludziom zawsze procentuje i do nas wraca. Za wzorową postawę obywatelską jeszcze raz serdecznie dziękujemy.


(red.)

sierż. szt. Bartosz Wiese KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook