28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Młodzi tucholanie przeciw przestępczości

1 min read

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi walczą o nagrodę publiczności w konkursie organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy pn. Sztuka wyboru. Liczy się liczba odtworzeń filmu, która zostanie zweryfikowana do 7 listopada br.

Celem konkursu organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy jest zwiększenie świadomości uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w zakresie bezpośrednich następstw i negatywnych skutków popełnianych przez nich czynów karalnych oraz przejawiania innych zachowań ryzykownych. Ponadto ma on się przyczynić do wzrostu świadomości nauczycieli w zakresie możliwości rozwiązywania sytuacji kryzysowych, spowodowanych zachowaniami uczniów używających środki odurzające i popełniających czyny zabronione.

Poprzez udział w konkursie młodzi ludzie mogą wykorzystać swój potencjał i energię do tworzenia w pożytecznym  społecznie celu.  Konkurs organizowany jest od 2011r. Tucholscy uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących biorą w nim udział od 4 lat. W tym roku walczą o nagrodę publiczności.

Warto zapoznać się z twórczością tych młodych ludzi, którzy poprzez propagowanie pozytywnych postaw próbują wpłynąć na zmniejszenie zachowań aspołecznych wśród rówieśników.

Policja w Tucholi, jako partner konkursu, wspiera pozytywną inicjatywę młodych ludzi, której celem jest zmniejszenie liczby przestępstw wśród nieletnich.

_____________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook