4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Młodzież z astrobaz spędzi wakacje w Chorwacji, z Gostycyna pojadą dwie osoby

1 min read

Szesnaścioro najaktywniejszych uczestników zajęć w kujawsko-pomorskich astrobazach wyjechało dziś (8 sierpnia) do Chorwacji na obóz żeglarski połączony z warsztatami z astronawigacji i astronomii. Organizatorem wyjazdu jest Urząd Marszałkowski. Młodzież, z którą spotkali się przed wyjazdem wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Domicela Kopeczewska, będzie wypoczywać w ośrodku Chrześcijańskiej Szkoły Pod Żaglami na wyspie Iż.

– Nasz wakacyjny wyjazd łączy w sobie edukację, wypoczynek i rekreację. To jeden z wielu projektów realizowanych przez samorząd województwa z myślą o popularyzacji astronomii i nauk ścisłych. Uczestnicy poprzednich obozów przywieźli z Chorwacji nowe umiejętności i wiele wspaniałych wrażeń. W tym roku z pewnością będzie podobnie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Celem wyjazdu jest promocja wśród młodzieży edukacji astronomicznej, dorobku nauk matematyczno-przyrodniczych, promowanie metody projektu w edukacji szkolnej oraz promocja dorobku najwybitniejszych uczonych w regionie.

 

Wyjazd jest nagrodą za aktywność dla szesnastoosobowej grupy uczestników zajęć prowadzonych w astrobazach. Przez blisko dwa tygodnie młodzi ludzie będą prowadzić obserwacje astronomiczne, uczyć się wykonywania i obróbki zdjęć nocnego nieba, poznawać tajniki astronawigacji. Komponent astronomiczny jest realizowany we współpracy z obserwatorium astronomicznym w Zadarze. Młodzieży towarzyszą nauczyciele koordynatorzy astrobaz.

 


kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook