23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Młyn, w którym straszy?

2 min read

No, może nie do końca, grozę budzi sam budynek – młyn, który po spaleniu stoi i straszy przy ulicy Bydgoskiej w Tucholi. Jego świetność dawno przeminęła, spełniał ważną rolę…dawno temu.

Widok jest opłakany, koszmarna wizytówka tej części miasta. Miejscowi dawno się przyzwyczaili do jego obecności, przejezdni, turyści z ciekawości odwracają głowy. Zajrzeliśmy do środka, stropy nie istnieją, pozostały po nich na wpół spalone belki, całość lada chwila może się zawalić.

Dlaczego stan tego budynku nie budzi pytań i wątpliwości, wśród służb porządkowych, administracyjnych miasta, lub ochrony środowiska? Kwestią czasu będzie nieuniknione – wypadek. Powszechnie wiadomo, że podobne obiekty przyciągają do siebie amatorów tanich płynów o właściwościach rozweselających, o wypadek więc nie jest trudno. Owszem, budynek jest prywatną własnością, prawdą jest, że stoi przed nim bariera oddzielająca,  jednak jej sforsowanie to dziecinna igraszka, wystarczy ją… obejść. Czyli… tak właściwie to dekoracja, a co się stanie jak wejdą tam dzieci? Czy trzeba tragedii, aby zmusić właściciela do zagospodarowania lub wyburzenia tego koszmarka?

Owszem, miejsce jest niezwykłe, specjalnie wyprofilowane koryto do dzisiaj dostarcza wodę z miejscowej rzeczki – Kiczy. Brakuje tyko koła młyńskiego, aby wirtualnie uruchomić żarna. Oczyma wyobraźni snuliśmy marzenia, jak niezwykłą atrakcją mogłoby być to miejsce.

 

Niestety…

m.

 Więcej fotografii…

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook