31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Morawiecki u Rydzyka w Toruniu

1 min read

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się ogólnopolska konferencja „Niepodległość cyfrowa”. Gościem specjalnym wydarzenia był premier Mateusz Morawiecki. W konferencji uczestniczył także wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Konferencję na toruńskiej uczelni otworzył rektor założyciel, o. dr Tadeusz Rydzyk. Następnie, jako pierwszy prelegent wystąpił premier Mateusz Morawiecki. W prelekcji „ Od start-upu do Narodowego Championa”, zwracał uwagę, że dzisiejsi giganci biznesowi na początku też korzystali z pomocy państwa.

Następnie szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak mówił o innowacjach w służbie obronności RP. Z kolei minister rozwoju i innowacji Jerzy Kwieciński zaprezentował wspólnie z szefami projektów kilka wybranych start-upów. Dron „Bielik”, miejski samochód elektryczny „Sevi” czy drukarka 3D „Skrirware” to tylko niektóre z zaprezentowanych polskich innowacji.

Konferencja „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu” zakończyła się debatą z udziałem zaproszonych gości.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook