26 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Mundurowi się szczepią

1 min read

W szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym 24 marca br. odbyła się inauguracja procesu szczepień służb mundurowych. Szczepienia funkcjonariuszy rozpoczęły się także w kujawsko-pomorskiem.

Policja stała się formacją koordynującą proces szczepienia wszystkich służb mundurowych: Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei, Staży Miejskich i Gminnych, a także WOPR.

W naszym województwie będzie to ponad 7300 funkcjonariuszy, którzy wyrazili chęć zaszczepienia, wśród których jest ponad 3100 policjantów.

Funkcjonariusze będą szczepieni w szpitalach, które zostały wyznaczone, po jednym w każdym z powiatów oraz na terenie Bydgoszczy w trzech szpitalach. Do końca przyszłego tygodnia zaszczepionych zostanie ponad 1400 funkcjonariuszy, wśród których jest ponad 900 policjantów.

Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że szczepienia to jedyna droga powrotu do normalności. Dlatego też gorąco zachęcam moje koleżanki i moich kolegów, aby włączyć się do procesu szczepień – powiedział gen. insp. Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji, najliczniejszej służby podległej MSWiA.

Proces szczepień funkcjonariuszy służb mundurowych będzie się odbywał w szpitalach węzłowych i łącznie w 133 punktach szczepień. Większość z nich to placówki służby zdrowia MSWiA – podkreślił wiceminister Błażej Poboży.


(red.)

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook