29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

MX Biathlon II edycja

3 min read

W niedzielę 1 września odbyła się druga edycja MX Biathlon. Mariusz Woźniak dyrektor ośrodka szkoleniowego skrupulatnie poprowadził przygotowania do MX Biathlon.

Połączenie motocrossowej adrenaliny z bronią palną jest wyzwaniem. MX Biathlon to barwna, a zarazem ekstremalna rywalizacja, dlatego bezpieczeństwo to priorytet. Musieliśmy wyznaczyć sektory dla widowni aby nikt niespodziewanie nie wszedł na tor, dodatkowo były wyznaczone punkty medyczne. Przygotowaliśmy też punkt gastronomiczny, który oferował potrawy z grilla. Dla widowni mieliśmy biuro informacyjne, a dla uczestników biuro zapisów. Biuro zawodów prowadziły Luiza Potracka i Natalia Ciżmowska. Biuro informacyjne Lasów Państwowych prowadził Patryk Bośko, edukator leśny z Nadleśnictwa Tuchola.

Zgodnie z harmonogramem zapisy i treningi do MX Biathlon zaczęły się od godziny 09:00. Po zamknięciu listy zapisów do MX Biathlon wyłoniły się dwie klasy MX Junior i MX Open, w których startowało łącznie 20 zawodników.

O godzinie 11:00 odbyła się odprawa zawodników, na której dyrektor zawodów Mariusz Woźniak wyjaśnił kilka podstawowych zasad , instruktorzy strzelectwa: Łukasz Adamczyk, Bartosz Sobczak oraz Mikołaj Kozłowski, przedstawili zasady posługiwania się bronią, a koordynatorzy motocrossowi: Michał Domeracki i Karol Rogalski ustalili z zawodnikami procedury startowe.

Przed głównym treningiem odbyły się próby strzeleckie na strzelnicy z karabinka MSBS GROT to jest Modułowy System Broni Strzeleckiej. Aby zawody miały bezpieczny przebieg na każdej górce „hopie” stał sędzia flagowy który, obserwował nitkę toru i sygnalizował zagrożenie. Jest to bardzo ważne dla zawodnika że wjazd na skok, za którym nie widać miejsca na lądowanie jest bezpieczny.

 

Sędziami flagowymi byli:

 • Paweł Świetlik,
 • Kuba Kapanka,
 • Angelika Kotwica,
 • Anna Kowalska ,
 • Jakub Kowalski,
 • Agata Piastucka,
 • Grzegorz Piastucki,
 • Maciej Piastucki oraz Krystian Drejasz.

O godzinie 12:30 wystartował MX Bithlon.

Zawodnicy parami udali się na linie startu. Tam koordynator startu ustawił zawodników na linii startowej. Zawodnicy obserwowali startera, który dawał sygnał do startu i w tym samym momencie ruszał pomiar czasu przejazdu.

Po starcie każdy uczestnik 3 krotnie objeżdżał tor, o długości 1600metrów, po trzecim okrążeniu i okazaniu litery S przez startera, zjeżdżali na trasę prowadzącą do strzelnicy. Po dojechaniu na strzelnice i zaparkowaniu motocykla, zawodnicy biegli na punkt strzelecki, gdzie oddawali 5 strzałów z karabinka MSBS. Każdy trafny strzał odliczał zawodnikowi 30 sekund, z czasu przejazdu.

Rywalizacja była zacięta, zgromadzona publiczność mogła podziwiać ekstremalność motocrossu. Zawodnicy fundowali widowni mocny pokaz skoków i lotów na motocyklu.

O godzinie 16:00 odbyła się ceremonia wręczania nagród i pucharów dla zwycięzców. Dyrektor CSSLP i zawodów Mariusz Woźniak przedstawił zgromadzonej widowni wszystkich uczestników zawodów, sponsorów  i osoby, które uczestniczyły w przygotowaniu MX Biathlon.

Podczas przemówienia, minutą ciszy została uczczona pamięć osób, które poległy w obronie naszej ojczyzny. Minutą ciszy została uczczona też pamięć zawodników motocrossowych:  Łukasza Lonki i  Wiktorii Wicińskiej.

Nadeszła oczekiwana chwila wręczenia pucharów zwycięzcom zawodów. Patryk Bośko edukator leśny Lasów Państwowych wyczytywał zwycięzców MX Biathlon.

Klasa MX Junior:

 1. Miejsce Maksymilian Rogalski
 2. Miejsce Jakub Grzybowski
 3. Miejsce Denis Skarpek

Klasa MX Open:

 1. Miejsce Artur Sikora
 2. Miejsce Marek Rożnawski
 3. Miejsce Piotr Urbański

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wygranych.


CSSLP

Mat. nadesłane przez Pana Karola Rogalskiego.

Dziekujemy

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook