4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

USTAWCIE WRESZCIE W TYM MIEJSCU ZWIERCIADŁA!

2 min read

Czytelnik TOKiS-a napisał: A czy ktoś zastanawiał się jak poprawić bezpieczeństwo przy skręcie w lewo z Sępoleńskiej w Czarną Drogę? Może lustra? Robię ten skręt zawsze z duszą na ramieniu i pełnym gazem, żeby jakiś pirat nie przywalił mi w prawą burtę !

Jedno zdanie Naszego Wiernego Czytelnika, zdaje się w pełni odzwierciedlać rzeczywistość, przy najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniu w Naszej Tucholi! Zacznijmy jednak od początku…

Widok z Czarnej Drogi na Sępoleńską w prawo > kierunek centrum.

Widok z Czarnej Drogi na Sępoleńską w lewo > kierunek Sępólno Krajeńskie.

Skrzyżowanie ulic Sępoleńskiej i Czarnej Drogi, właśnie tutaj w każdej minucie dochodzi do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Kiedy poruszający się Sępoleńską mijają most kolejowy z zamiarem skrętu w lewo w Czarną Drogę, muszą zachować wyjątkową uwagę, lub wręcz zdać się na instynkt, aby wyczuć właściwy moment wykonania manewru. Pędzący autami od strony Sępólna Krajeńskiego, którzy za chwilę wjadą w również w Czarną Drogę, nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że z przeciwległego pasa ruchu ktoś inny ma ten sam zamiar. Nie ma czasu na hamowanie, zderzenie jest nieuniknione. Oczywiście to kwestia niedostosowania prędkości do obowiązujących znaków, ale wielka ciężarówka waży swoje i zanim wyhamuje, będzie za późno. Wyobraźmy sobie co się stanie, kiedy podobny zamiar przedsięweźmie rowerzysta! Właśnie, dokładnie w tym miejscu, najczęściej, cierpią rowerzyści, to właśnie oni swego czasu byli ofiarami potrąceń. Jednak w tym miejscu nikt nie jest bezpieczny, a istnieje tak proste i tanie antidotum, by wreszcie było OK. – zwyczajne LUSTRA ustawione we właściwym miejscu. Dokonaliśmy dzisiaj wizji lokalnej i wyznaczyliśmy takie miejsca, które powinno bez trudu zostać przyjęte przez zarządzającego tą ulicą!

Pierwsze lustro.

Powinno zostać ustawione na lewym poboczu dla tych, którzy nadjeżdżają od strony Sępólna. Lustro musi być wychylone w taki sposób, aby były w nim widoczne auta przejeżdżające pod mostem.

Drugie lustro.

Powinno zostać ustawione pośrodku wysepki przy Czarnej Drodze, tuż przed wjazdem na skrzyżowanie dla tych, którzy wjadą na nią do strony centrum. Lustro powinno być również skierowane w stronę samochodów wjeżdżających pod most kolejowy.

Tylko tyle i aż tyle! Ile może kosztować podobna instalacja? Tysiąc złotych? Nie więcej. Dwa proste zabiegi poprawią ruch w tym krytycznym miejscu z pewnością o 70%!!!

Panowie! Zachęcamy do oceny sytuacji i do dzieła! Życie ludzkie jest najważniejsze, reszta, to tylko… przedmioty. Prosimy o wsparcie tej sprawy tucholskich policjantów, którzy najlepiej znają to miejsce i wiedzą o tym, jak bardzo jest ono niebezpieczne.


Zespół TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook