8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Na pomoc zabytkom – POWIAT TUCHOLSKI TEŻ SKORZYSTAŁ

2 min read
Na prace konserwatorskie i remonty w zabytkowych obiektach naszego regionu trafi w tym roku 6,9 miliona złotych wsparcia rozdysponowanego przez Urząd Marszałkowski z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz budżetu województwa. Dotacje umożliwią realizację 120 zadań.
– To kolejny rok, w którym na remonty i konserwację zabytków na Kujawach i Pomorzu trafi wielomilionowy strumień wsparcia samorządu województwa. Nasze systematyczne działania polegające na przywracaniu blasku skarbom dziedzictwa kulturowego Kujaw i Pomorza zostały w tym roku wyróżnione w konkursie Unii Europejskiej „Europa Nostra Awards” – mówi marszałek Piotr Całbecki.
__________________
W latach 2009-2013 Urząd Marszałkowski skierował na remonty w zabytkach ponad 46 milionów złotych dotacji z budżetu województwa oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dofinansowanie trafiło dotychczas na realizację 558 zadań.
O wsparciu na remonty zabytków w latach 2009-2012 tutaj 
O wsparciu na remonty zabytków w 2013 roku tutaj (I nabór) oraz tutaj (II nabór).

W tym roku na realizację 120 przedsięwzięć trafi kolejne 6,9 miliona złotych. Dofinansowanie umożliwi między innymi kontynuację prac konserwatorskich w sali restauracyjnej dworca kolejowego w Aleksandrowie Kujawskim, remont zabytkowej kamienicy „Pod Niedźwiedziem” w Bydgoszczy, konserwację elewacji wschodniej prezbiterium kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łasinie, a także rekonstrukcję i renowację ogrodzenia oraz renowację muru przy fosie i na dziedzińcu Fortu IV im. Żółkiewskiego w Toruniu.

Lista wszystkich dotacji tutaj

Urząd Marszałkowski przeznacza też środki na restaurację zabytków w ramach projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego (o projekcie remontów konserwatorskich w Chełmnie tutaj), przedsięwzięć ujętych w lokalnych programach rewitalizacji w ramach RPO (o projektach rewitalizacyjnych w Bydgoszczy tutaj, w Toruniu tutaj ), inwestycji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (o odrestaurowanej zabytkowej Kuźni w Oborach w gminie Stolno tutaj), a także Programu Operacyjnego Ryby.

___________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook