22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Na wieczną wędrówkę odszedł najstarszy członek „Dragona”, pan Antoni Kujawa

2 min read

Zaskoczeni smutną wiadomością informujemy, że dzisiejszej nocy zmarł senior naszego stowarzyszenia Antoni Kujawa lat 85. Antoni pozostanie w naszej pamięci jako aktywny członek TSPZ „Dragon”. Wyróżniał się wiedzą i umiejętnościami w zakresie eksploatacji pojazdów zabytkowych, był przyjacielem i wychowawcą naszej młodzieży. Zapamiętamy Antoniego jako człowieka z zasadami, życzliwego i wesołego. Cześć jego pamięci – kilka dni temu w swojej witrynie napisali przyjaciele pana Antoniego.

Pan Antoni był najstarszym (ur. 1931) i wyjątkowym członkiem  Stowarzyszenia „Dragon” z Tucholi. W jego przypadku była ścisła relacja pomiędzy wiekiem i bogatym doświadczeniem, które jest wynikiem wieloletniej pracy w mechanice.  Pasjonatem motoryzacji był od zawsze. Posiadał 10 motocykli różnego wieku i różnych marek. Wszystkie pojazdy były zawsze sprawne i gotowe do jazdy. Dla p.Antoniego sezon trwał cały rok – nawet w środku zimy potrafił spędzać długie godziny przy swoich pojazdach. Ciekawostką jest jego stanowisko do naprawy i prób wymontowanych silników. Miał on też wielki talent do rozwiązywania trudnych problemów technicznych. Im trudniejszy temat tym większe było dla niego wyzwanie. Korzystali z tego często i inni członkowie.

Pan Antoni aktywnie uczestniczył w życiu Stowarzyszenia. Na wszystkich wystawach prezentował  swoje eksponaty. Posiadał również przyczepę do transportu motocykli, która pozwalała na jednej imprezie pokazać kilka pojazdów. Imponował młodszym kolegom zdrowiem, kondycją i sprawnością. Słynne było jego efektowne przekładanie nogi nad siedzeniem w czasie dosiadania motocykla. Nie przeszkadzały mu w tym oparcie siedzenia, bagaż itp.

TOKiS- PRESS miał przyjemność poznać pana Antoniego, a nawet, podczas jednego ze zlotów udzielił mu pierwszej pomocy po przypadkowej wywrotce. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie, ale to już przeszłość.

Z wielkim żalem przyjęliśmy informację, że pana Antoniego już nie będziemy  mogli podziwiać w otoczeniu Jego ukochanych maszyn. Odszedł wielki rozdział dziejów Stowarzyszenia.


Mariusz R.Fryckowski

Na pdst.  http://zabytkowe.tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook