19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gm. Lubiewo. Nagroda za aktywność – wyjazdy do Fojutowa

2 min read

W okresie ferii zimowych Wójt Gminy Lubiewo zorganizował, a przede wszystkim sfinansował wyjazd do Fojutowa dla uczestników piątej edycji Turnieju Sołeckiego pn. „Najbardziej usportowione sołectwo w Gminie Lubiewo 2017” pod honorowym patronatem BS Koronowo oddział Lubiewo.

W dwóch wyjazdach aktywnie bawiło się prawie 100 osób. Uczestnicy skorzystali   z jazdy na nartach na stoku narciarskim  z jednym wyciągiem orczykowym  o długości 200 metrów i różnicy poziomów ok. 25 metrów, jazdy na łyżwach,  jak również z snowtubing czyli zjeżdżaniu po śnieżnym, wytyczonym torze na specjalnych gumowych ślizgach zwanych potocznie oponami. Pogoda i humory uczestnikom dopisały.

Sportowcy z gminy Lubiewo zasłużyli sobie w pełni na tę nagrodę, uczestnicząc przez cały 2017r. w zmaganiach sportowych organizowanych w ramach turnieju sołeckiego, podczas którego przeprowadzono szereg imprez sportowych w różnych kategoriach wiekowych,  w takich dyscyplinach jak: piłka nożna halowa, siatkówka, siatkówka plażowa, piłka nożna na trawie, piłka ręczna, kręgle dla Rady Sołeckiej, slalom sportowy dla dzieci oraz wysiłek Sołtysa.

Przypomnijmy ubiegłorocznych zwycięzców:

I miejsce Sołectwo Lubiewo –  zdobyło 870 pkt. i nagrodę finansową w wysokości 1600,00zł, II miejsce Sołectwo Sucha  –  zdobyło 790 pkt. i nagrodę finansową w wysokości 1200,00zł,

III miejsce ex aequo Sołectwa Wełpin oraz Lubiewice – zdobywając po 740 pkt. i nagrody po

1000,00zł. każde.

IV miejsce sołectwo Bysław – zdobyło 490 pkt.  i nagrodę finansową w wysokości 800,00zł,

V miejsce sołectwo Klonowo- zdobyło 460 pkt. i nagrodę finansową w wysokości 600,00 zł,

VI miejsce sołectwo Trutnowo- zdobyło 450 pkt. i nagrodę finansową w wysokości 500,00 zł,

VII miejsce sołectwo Minikowo – zdobyło 360 pkt. i nagrodę finansową w wysokości 400,00 zł.

Sołectwa, które brały udział we wszystkich spotkaniach zajmując miejsca od I do III otrzymały dodatkowo po 100 zł jako dodatkową nagrodę. Wszystkie nagrody finansowe przeznaczone są na zakup sprzętu sportowego.

Wójt Gminy Lubiewo nagrodził również najbardziej zaangażowanych opiekunów zespołu roboczego ds. sportu i rekreacji. Nagrody otrzymali: Karol Iwicki z Lubiewa, Radosław Szczechura ze Suchej, Filip Olszewski z Wełpina i Tomek Kowalski z Lubiewic. Wójt, gratulując opiekunom podkreślił społeczną postawę młodych ludzi, która wyraża się  aktywnością, życzliwością czy bezinteresowną pomocą w organizacji turnieju. Opiekunowie, oprócz listów gratulacyjnych otrzymali nagrody finansowe w wysokości 100zł każdy na zakup sprzętu sportowego.

Opiekę medyczną sprawowali druhowie z OSP z Bysławia, którzy również otrzymali nagrodę w wysokości 1000,00zł na zakup polarów.

Wszystkim, biorącym udział w sportowych zmaganiach serdecznie gratulujemy
i dziękujemy za obecność, zaangażowanie, wspaniałą integrację i wykazaną aktywność sportową.


Mat. nadesłane

Wioletta Szymczak

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook