5 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nagroda za wskazanie przestępców

1 min read

Dwa dni temu około godziny piątej w zaprzyjaźnionej z TOKiS-em tucholskiej firmie Vianor, doszło do przedziwnego zdarzenia. Dwóch pospolitych rzezimieszków dokonało kradzieży i zniszczenia mienia.

Od dłuższego czasu w firmie „Vianor” funkcjonuje myjnia samochodowa, teren wydaje się być bezpieczny, ogrodzony, dozorowany przez system kamer. Nie przeszkodziło to jednak dwóm pospolitym złodziejaszkom, którzy na cel wzięli urządzenia wrzutowe monet w poszczególnych urządzeniach. Zniszczyli je zdobywając łup w wysokości około 1000 złotych, niszcząc mienie warte około 20 000 złotych. Bezwiednie wystąpili jednocześnie w filmie (monitoring), który udostępniono policjantom. Właściciele i pracownicy firmy są zbulwersowani całą sytuacją. Na miejsce dotarł TOKiS i zaproponował swoją pomoc, oczywiście bezpłatnie.

W tej chwili sprawę badają tucholscy policjanci, których wspomożemy sprzętowo w sposób zdalny. Na terenie firmy pracują świetne kamery o wysokiej rozdzielczości, co znacznie ułatwi nam pracę. Wykorzystamy najnowsze oprogramowanie do szczegółowej analizy zdjęć, to powinno pomóc w wykryciu sprawców. Co ciekawe, złodzieje nie spieszyli się, nie robiło na nich żadnego wrażenia to, że tuż obok przebiega uczęszczana droga wojewódzka. Na miejscu odkryto ślady krwi, najprawdopodobniej któryś ze sprawców pokaleczył się.

Dzisiaj w większości urządzenia są już sprawne, choć płatności można dokonywać wyłącznie kartą.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook