15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Najprostsza odpowiedź na wezwanie Straży Miejskiej (mat. z portalu 3obieg.pl)

4 min read

 

Dzisiaj kilka porad w tym również prawnych od red. nacz. portalu 3obieg.pl, który i TOKiS – PRESS ma przyjemność współtworzyć. Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że proceder, który uprawiają niektórzy strażnicy, to przesada ujęta w ramki, które określić można wyłącznie w jeden sposób. Nie żyjemy w państwie prawa, a w kraju, który okrada nas z ciężko zarobionych pieniędzy, przy każdej okazji. Czy jesteśmy bezsilni wobec takich praktyk? Niekoniecznie… [przyp. mrf.]

3obieg.plZdecydowaną większość swego czasu Straż Miejska spędza za biurkiem łupiąc nas na mandatach z fotoradarów, pozostałą wykorzystują na zakładanie blokad i wkładanie za wycieraczki wezwań za złe parkowanie. Chuliganów, piratów drogowych i złodziei raczej w terenie nie łapią – nie opłaca się. Jak ich zmusić do robienia tego za co dostają nasze pieniądze z podatków? Jak ukrócić ich bezkarne choć bezprawne wyłudzanie od nas pieniędzy?

 

10 rad na początek:

1. Nigdy nie przyjmuj mandatu i nigdy nie odmawiaj jego przyjęcia, gdyż wezwanie mandatem nie jest.

2. Nie wskazuj bliskich – nie donoś na własną rodzinę, nie musisz. Nie wskazuj nikogo innego jeśli nie masz 100% pewności, że to on kierował, bo możesz dopowiadać karnie za fałszywe oskarżenie (pamiętaj, że nawet gdy pożyczyłeś samochód koledze to mogła prowadzić jego żona). Nie samooskarżaj się, nie musisz. Nie rozpoznawaj się na siłę na zdjęciach, nie musisz. Jako podejrzany możesz bezkarnie kłamać, bo to Twoje konstytucyjne prawo do obrony.

3. Pamiętaj, że jeśli przysyłają Tobie jako właścicielowi pojazdu, to nie mają prawa Cię ścigać i karać, zanim nie udowodnią, że byłeś kierowcą (sprawcą), bo Straż Miejska może prowadzić postępowanie tylko przeciwko uczestnikowi ruchu drogowego, a właściciel samochodu nim nie jest.

4. Nigdy nie odpowiadaj na nadsyłanych drukach, bo są bezprawne (i bardzo ciekawe skąd oni to wzięli). Każde znane mi wezwanie kwalifikuje się do zawiadomienia prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej (linki niżej).

5. Straż Miejska musi Ci odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące informacji publicznej, dokumentów na podstawie których proceduje, odnośnie podstaw prawnych czy swoich finansów (budżety gmin, SM, ich przychody i rozchody są jawne) i można to egzekwować przed sądem administracyjnym. Ty nie musisz odpowiadać na żadne dodatkowe pytania, dodatkowe wezwania i udzielać żadnych informacji, jeśli już raz jako podejrzany odmówiłeś złożenia wyjaśnień.

6. Nie bój się gróźb (bo zazwyczaj są bezprawne) i nie bój się sądu, w przypadku przegranej sąd zasądza zazwyczaj

kwoty na poziomie mandatu, ale przed sądem można wygrać i nic nie zapłacić (coraz więcej takich przypadków). Jeśli jednak ktoś liczy na łatwą wygraną niech pamięta, że walczy z całym systemem który MUSI się bronić, bo chodzi o setki milionów w skali roku i być albo nie być wielu Sotni Zbójów Drogowych zwanych eufemistycznie SM lub SG. Ale moim zdaniem warto, bo ryzyko względnie niewielkie i ryzykując 500 zł. można zostać bohaterem.

7. Jeśli otrzymasz wyrok nakazowy jeszcze sprawy nie przegrałeś – zawsze składaj sprzeciw (patrz wzór w linkach niżej, jeśli masz inną sytuację mogę pomóc na priv).

8. W przypadku przegranej przed sądem i ukaraniem was za wykroczenie (niestety sądy są jakie są, często głupie albo uwikłane) nie jesteście umieszczani w żadnych rejestrach skazanych, podobnie jak nie są umieszczane osoby, które zapłaciły mandat.

9. Reakcją SM, a zwłaszcza wygraną zawsze się podziel z redakcją 3obieg.pl, pomożesz w ten sposób sobie i innym.

10. Gdy otrzymasz wezwanie pobierz poniższy tekst, wydrukuj, podpisz i wyślij w odpowiedzi swoim milusińskim z SM lub SG, a potem konsekwentnie dopominaj się odpowiedzi na zadane pytania i dopominaj się egzekwowania swoich praw.

Prosta odpowiedź straży miejskiej

Pytania są ważne, dotyczą bowiem ustalenia na jakich zasadach dana komenda jest zorganizowana i na czym polega jej funkcjonowanie.

Jeśli chcesz się zapoznać z pełnymi wyjaśnieniami odnośnie Twojej sytuacji prawnej, jako wzywanego w sprawie wykroczeń, w związku z którymi nie zostałeś złapany na gorącym uczynku ( fotoradar, monitoring albo niewłaściwe parkowanie) to zarejestruj/zaloguj się w portalu (tylko 3

minuty i za darmo), dzięki czemu będziesz mógł przeczytać wszystkie moje wpisy i pobrać wszystkie wzory dokumentów, od pierwszego wezwania, poprzez wezwanie do stawienia się, aż do sprzeciwu od wyroku nakazowego.

Oto linki do reszty tekstów:

http://3obieg.pl/wzor-zawiadomienie-o-przestepstwie-popelnionym-przez-straz-miejska

http://3obieg.pl/wzory-dokumentow-dotyczace-obrony-przed-mandatami

http://3obieg.pl/mandat-podetrzyj-sie-wezwaniem

http://3obieg.pl/radary-anuluj-sobie-mandat

http://3obieg.pl/fotoradary-jestesmy-pokrzywdzonymi

http://3obieg.pl/wyrzuc-mandat-za-zle-parkowanie

http://3obieg.pl/odpowiadamy-na-kolejna-korespondencje-w-sprawie-mandatow

http://3obieg.pl/straz-miejska-grupa-przestepcza-ktora-cie-zniszczy

http://3obieg.pl/mandaty-podajemy-straznikow-miejskich-prokuratury

http://3obieg.pl/bandycka-straz-miejska-strachliwa-prokuratura-lebski-sad

http://3obieg.pl/piszemy-sprzeciw-od-wyroku-mandatowego

http://3obieg.pl/wzor-sprzeciwu-od-wyroku-nakazowego-za-fotoradar

Niebawem wzór skargi do WSA w kwestii nieudzielenia informacji publicznej przez Straż Miejską, oraz wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich o złożenie kasacji w sprawie bezprawnie nałożonego (zapłaconego) mandatu.

 

Tomasz Parol – red, nacz. 30bieg.pl

http://3obieg.pl/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook