28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE ZLOT FANÓW CITROENÓW ODBYŁ SIĘ W TORUNIU! (galeria i film)

1 min read

21. Międzynarodowy Zlot Miłośników Citroëna 2CV, jedna z największych tego rodzaju imprez na świecie. Trudno się dziwić tym, którzy pokochali filmowgo Fantomasa, który również poruszał się Citroenem i to w dodatku takim, który latał!

Zlot rozpoczął się 28 lipca i trwał do do dzisiaj (2 sierpnia), a do Torunia przyjechało około 2000 aut z całego świata, uczestniczących, organizatorzy doliczyli się aż 3500! Momentem kulminacyjnym była parada aut, która odbyła 31 lipca ulicami Torunia.

Kawalkada wyruszyła z lotniska Aeroklubu Pomorskiego o godz. 18.00, kierując się na Bulwar Filadelfijski. Trasa wiodłą ulicą Okrężną, obok centrum Plaza, potem ulicą Bydgoską. Czoło kolumny zatrzymało się pod mostem kolejowym.

Fanów wyjątkowych aut pochłonęły bez reszty imprezy towarzyszące. Wszyscy świetnie się bawili. Na specjalne słowa uznania zasłużył Urząd Marszałkowski który jako organizator, stanął na wysokości zadania. Jednak specjalne słowa uznania należą się wszystkim, którzy dotarli do Torunia i osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły tę świetną imprezę. Oczywiście TOKiS – PRESS był na miescu i przygotował prawdziwą ucztę dla miłośników francuskiej motoryzacji.

Zlot fanów CITROENA TORUŃ 2015.

_________________

(red.)

Fot. Kinga

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook