25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Namiastka kina w Tucholi. Seans filmowy „Panie Dulskie” w tucholskim TOK-u.

1 min read
Serdecznie zapraszamy Państwa na seans filmowy „Panie Dulskie”, który odbędzie się 23 sierpnia 2017 roku o godz. 18.00 w Tucholskim Ośrodku Kultury.

Reżyserem filmu jest Filip Bajon, a w rolach głównych zobaczyć możemy Katarzynę Figurę, Krystynę Jandę, Sonię Bohosiewicz i Maję Ostaszewską. Obraz ten nawiązuje do dramatu naturalistycznego Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Kto czytał, ten pewnie zastanawiał się nad dalszymi losami służącej Hanki… Ten film jest próbą dopowiedzenia jej historii. To, że problem dulszczyzny jest wciąż aktualny, znakomicie ukazuje reżyser, umieszczając akcję filmu na trzech planach czasowych. Jeden w czasach Młodej Polski, a pozostałe… Sami Państwo zobaczą. A o wrażeniach chętnie podyskutujemy po seansie. Film trwa 90 minut.

Seans jest darmowy. Odbywa się w ramach projektu „Kobiety. Wydobywanie” i jest realizowany dzięki „Strukturom Kultury” – ogólnopolskiemu programowi wspierania edukacji kulturowej. Koordynatorami projektu są Martyna Olejnik (ZSO) i Tomasz Kotowski (TOK).

Projekt trwa do października 2017 roku i obejmuje różnorodne działania, których zadaniem jest dostrzeżenie w swoim otoczeniu aktywności kobiet. Głównym celem projektu jest przyjrzenie się roli, jaką odgrywają kobiety w życiu naszych – dużych i małych – społeczności. Jednym z działań, które te role mogą pokazać, uzmysłowić, są właśnie seanse filmowe z kobietami w roli – nomem omen – głównej.

Zapraszamy.

Martyna Olejnik i Tomasz Kotowski


 

(red.)

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook