27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nasi policjanci i początek roku szkolnego

1 min read

W związku ze stanem epidemii, obawy o to czy i w jakim terminie uczniowie powrócą do szkół trwały jeszcze w drugiej połowie wakacji. Dziś jednak (01.09.2020) uczniowie szkół powiatu lipnowskiego oficjalnie rozpoczęli rok szkolny. Policjanci od rana pojawili się więc w rejonach placówek oświatowych, aby przypomnieć o tym uczestnikom ruchu drogowego.

Zabrzmiały pierwsze od dawna dzwonki w placówkach oświatowych. Od kilku miesięcy trwała przerwa w nauce stacjonarnej, spowodowana pandemią covid-19. Po długiej przerwie, dziś (01.09.2020) uczniowie szkół powiatu tucholskiego wrócili w szkolne mury. Choć rozpoczęcie roku szkolnego wygląda inaczej niż zwykle, bo uczniowie ze względów bezpieczeństwa epidemicznego mają zmianowy system pracy, to nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły, pozostaje sprawą priorytetową.

W pierwszych dniach września patrole policyjne często pojawiają się w pobliżu placówek szkolnych, żeby przypomnieć uczestnikom ruchu drogowego o powrocie uczniów do szkól i zwrócić ich uwagę na konieczność zachowania wzmożonej czujności w rejonie palcówek oświatowych.


(red.)

Na pdst. informacji policja.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook