13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nasz korespondent wyruszył w podróż

2 min read

Wielki, autokar dalekobieżny jednej z bydgoskich firm przewozowych, powoli i miarowo wtoczył na przystanek jednej z okolicznych wsi. Dlaczego wyznaczono właśnie to miejsce? Przekonałem się o tym osobiście, docierając tam o piątej na d ranem. Przepiękny punkt i jakże neutralny…

Każdego roku, już od ponad dwudziestu lat, zwiedzamy różne rejony świata. Od czasu do czasu o niektórych z nich opowiadamy, a nawet pokazujemy materiały fotograficzne i filmowe. Najbardziej inspirującą i wciągającą była ta do Afryki, którą odbyliśmy wielkim autem campingowym, śladami twórczości Lucjana Znicza. I nawet przeprawa promowa wraz ze sprzętem, nie była nam w stanie przeszkodzić, aby dotrzeć do celu podróży. W tym roku nasze kroki kierujemy znacznie bliżej, ale nie oznacza to, że nie będzie fascynująco.

Nasz korespondent otrzymał oficjalne zapewnienie, że „sezon ogórkowy” jest w pełni i dostał zielone światło do podróży do Pragi i Drezna. Ma niestety bardzo mało czasu, a do zwiedzenia obiekty, które zgromadziliśmy na dwóch arkuszach papieru o formacie A-4. Czy zaledwie w pięć dni, uda się jej przejechać kilka tysięcy kilometrów i przygotować relację z każdego miejsca, do którego dotrze? Oczywiście! Inna opcja nie istnieje! Po co to wszystko? Aby udowodnić, że najbliżsi sąsiedzi są zwyczajnie…”fajni”, a kilka tysięcy zdjęć przekona nas o tym.

Już wkrótce pierwsze relacje z tej wariackiej podróży! Zapraszamy, być może w ten sposób zainspirujemy chętnych, którzy przy niewielkim budżecie mogą zwiedzić „ swój kawałek świata”.

Wakacje w pełni!

 

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook