15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nauczyciele zamiast świętować protestują i… słusznie!

3 min read

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień w którym swoje święto  mają zarówno pedagodzy, jak i pracownicy oświaty. Idealna chwila do tego, aby rozdawać nagrody, odznaczenia, listy pochwalne itd.. Władze, zwłaszcza przed wyborami, kochają tego typu masówki, które w ich mniemaniu pokazują tzw. „ludzką twarz polityki”. Mrzonka i to szyta wyjątkowo grubymi nićmi.

Istota sprawy nie tkwi w uroczystościach lokalnych, to tradycja, choć jej zasięg znacznie przekroczył dawny” „DZIEŃ NAUCZYCIELA”, problem leży u szczytu władzy.

Nauczyciele mają  dosyć wegetacji za pensje, które odbiegają od wszelkich norm, a widmo braku jakichkolwiek podwyżek, czy wręcz stosowanie redukcji etatów, można uznać za celowe niszczenie edukacji. I bzdurą wydaje się tłumaczenie, że mamy niż demograficzny. W każdym przypadku winę ponosi skorumpowany rząd, który twierdzi, że „istniejemy jako państwo, tylko teoretycznie”.

Szczytem niekompetencji i bezczelności jest działalność minister Kluzik – Rostkowskiej, która wobec swoich podwładnych – nauczycieli zachowuje się wyjątkowo wrogo. Podobnej postawy daremnie szukać nawet w czasach komuny. Trudno się dziwić, że nawet szef najsilniejszej, polskiej partii opozycyjnej pokazał swojej członkini – drzwi. Bardzo słusznie, niestety, szybka zmiana partyjnych barw pani minister, doprowadziła do zapaści polskiego systemu edukacji. Wyłącznie dzięki poświęceniu nauczycieli z powołania, obecny, chromy i rozklekotany „system” jeszcze jakoś kuśtyka.

Wtrącanie się polityków – amatorów do oświaty, to kompletna, bezdenna głupota, która owocuje szokującymi brakami wiedzy wśród części dzieci i młodzieży. Przypomnijmy sobie chwilę, kiedy aparat polityczny postanowił wyrugować ze spisu lektur dzieła, które stanowią o polskości. Bez tych dzieł, młody Polak  dorasta będąc mentalnym, patriotycznym  kaleką.

Historia polski jest bezwzględna i jasno określa, kto jest naszym historycznym wrogiem, przyjaciół praktycznie nie mieliśmy, warto to wiedzieć, warto pewne tradycje kultywować. Jak można to robić nie mając elementarnej wiedzy?

Wielką rolę w tym dziele odgrywają nauczyciele, ale nawet oni są zwyczajnymi ludźmi, którzy muszą mieć godziwe warunki pracy. Nie żyjemy w Syberii, jest XXI wiek i wszystkie standardy dawno się zmieniły.

Trudno zapomnieć o atakach niektórych polityków, czy nawet lokalnych samorządowców, którzy twierdzą, że nauczycielom „dzieje się zbyt dobrze”. Szczerze mówiąc, nie mają pojęcia o czym mówią, nie dostrzegają tego, jak ciężko trzeba pracować, uczyć się i to przez całe życie, aby jak lekarz, być na bieżąco z światowymi trendami i metodami nauczania we współczesnym, bardzo dynamicznie rozwijającym się świecie . Nikt nie wie, jak wielkie kwoty z  własnych środków przeciętny nauczyciel poświęca, aby nie pozostać w tyle. Prawie nikt nie docenia tych starań, „fachowcy od bicia piany” widzą tylko jedną stronę medalu – zbyt długie wakacje  i „leniwe życie belfra”.

Nazwijmy ten typ ludzi po imieniu, jesteście drodzy wszechwiedzący… oświatowymi jaskiniowcami i trzeba wam wielu kursów, aby choć odrobinę zbliżyć się do wiedzy przeciętnego, polskiego nauczyciela- specjalisty najwyższej klasy, docenianego na całym świecie z wyjątkiem… Polski.

Polscy nauczyciele protestowali dzisiaj w Warszawie, żądając oczywistości, a co robi szefowa rządu, co robi minister edukacji narodowej? Zwiewają przed nimi, aż się kurzy. Protestującymi byli nauczyciele , członkowie ZNP, a co z tymi, którzy nie należą do związku? Liczą na cud. Ten nie nadejdzie, trzeba go wywalczyć i ponownie dziwi, że protestujący nie zabrali ze sobą… taczek. Jest ktoś jeszcze w tym układzie, rodziny nauczycieli, a ci mówią jednym głosem: „mamy dosyć tego piekła”!

TOKiS – PRESS życzy wszystkim nauczycielom szybkiego nadejścia normalności,jednak nie tej politycznej, a realnej, z pożytkiem dla pedagogów i ich wychowanków, co w przyszłości przełoży się na normalność w  dorosłym życiu tych ostatnich.

________________________

(mrf.)

Fot. TOKiS

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook