25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nie masz odblasków? Zapłacisz mandat – nowe przepisy dla… pieszych

1 min read

Odblaski

Od najbliższej niedzieli obowiązywać będą nowe przepisy…

Kto porusza się po zmroku po drodze w obszarze niezabudowanym, zmuszony będzie do noszenia elementów odblaskowych. Kto się nie zastosuje, ten zapłaci mandat w wysokości od 20 do 500 zł! To główna modyfikacja, nareszcie! Skończy się wreszcie sytuacja, gdzie z pobocza, jak duch, wyłania się przed maską nadjeżdżającego pojazdu sylwetka pieszego, często będącego pod wpływem alkoholu.

Być może, gdyby ten przepis wszedł w życie wcześniej, nie doszłoby do ostatniej tragedii w Żalnie, gdzie zabity został pieszy, którego odnaleziono nad ranem dnia następnego, w pobliskim rowie.

Koszt elementu odblaskowego jest niewielki, to zaledwie 2 – 3 złotych, może jednak uratować życie! Specjalną troska powinno objąć się dzieci i młodzież, która już wkrótce poruszać się będzie wzdłuż dróg publicznych o zmroku i własnie tak będzie! Nowe przepisy będą na tyle restrykcyjne, że w przypadku braku elementów odblaskowych u dzieci, zapłacą ich rodzice i to słono. Nowe przepisy wspominają o mandacie w wysokości do aż 500 złotych!

_________________

(red.)

Na podstawie informacji z czasopisma „Metro”.

Fot. www.coreflect.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook