22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Niedzielny koncert w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi był jednym z najlepszych

2 min read

Miłośnicy muzyki organowej nie byli zawiedzeni, niedzielny wieczór w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi był tym wyjątkowym. Wielkie brawa dla Dyrektora Letniego Festiwalu Organowego, Pana Błażeja Musiałczyka za „przyciągnięcie” znakomitych wykonawców i kapitalny dobór repertuaru.


W minioną niedzielę z przyjemnością rejestrowaliśmy fragmenty koncertu panów Andrzeja i Michała Chorosińskich – tatę i jego syna. Biogram obu artystów szczegółowo można poznać tutaj.

Wysłuchaliśmy wybitnych utworów:

Johann S. Bach  – Preludium i fuga e moll /BWV548/

Adam Mickiewicz       – Ballada  POWRÓT TATY

Mieczysław Surzyński  – Elegia

Zygmunt Krasiński      -PSALM  DOBREJ  WOLI

AlexandreGuilmant  – Lamentatio

Juliusz Słowacki         -SMUTNO MI BOŻE

Fryderyk Chopin –  Nokturn Es dur Op. 9, nr 2  /Transkr. E.Lemare

Cyprian K. Norwid     -EPOS  NASZA

Karol Kurpiński   – Fuga i Coda / na temat Hymnu Narodowego/

I choć kościelne organy chwilowo poległy na „górnych dźwiękach”, akustyka budynku dopełniła dzieł i stanowiła o wyjątkowym ich odbiorze. Dodatkowym ozdobnikiem koncertu stała się poezja z gatunku tych, którą lubimy najbardziej – romantyczna. Deklamował  znany aktor, człowiek wielu talentów – Michał Chorosiński.

Po naszej „reprymendzie” coś się zmienia i to na lepsze, lokalna społeczność chce chyba zerwać z łatką obojętności wobec starań animatorów kultury, bo zauważamy tendencje wzrostowe liczby słuchaczy. Co również cieszy, a szczególnie nas, notujemy gwałtowny wzrost popularności naszych produkcji filmowych, które cieszą się dobrą oglądalnością w naszym profilu, portalu Facebook. Niestety,możemy zapomnieć o pełnych rejestracjach koncertów kościelnych, ponieważ artyści, jako osoby bardzo wrażliwe, nie do końca są zadowolone ze swoich występów. Szanujemy to, a TOKiS – PRESS niestety, nie ma czasu zabiegać o dopełnianie formalności,umów itp. Stąd będą dostępne u nas, wyłącznie fragmenty występów.

Już wkrótce, takie pojawią się w specjalnym wydaniu autorskiego programu informacyjnego naszego szefa. Zapraszamy już dzisiaj wieczorem! Tylko u nas, tylko w TOKiS – PRESS.(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook