2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Niemcy poniżają polski rząd, a marszałek województwa bawi się w konwenanse?

3 min read

Po niemieckie stronie Odry wrze, a wszystko za sprawą poprawności politycznej multi – kulti, która właśnie „ubogaca” Niemców. Polski rząd próbuje stawiać opór pomysłom, które w efekcie doprowadzić mają do wpuszczenia na teren RP tysięcy „uchodźców”, którzy już deklarują, że skrócą nas o głowę.

Niemcy szydzą z Polaków, nie mając innych argumentów z wyjątkiem Schengen, dlatego na lewo i prawo rozdają dokumenty uprawniające do legalnego przekraczania granicy „obcym” w tym również z Polską.

To jedna strona niechcianego medalu, jest i druga, która jak rozsądek podpowiada nam, że wszelkie kontakty ekonomiczne z Niemcami trzeba studiować dogłębnie, by ponownie nie obudzić się z „ręką w nocniku”.

Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego nie ma z tym najmniejszego problemu i  funduje Wersal, oczywiście, za nasze pieniądze.

Na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego z oficjalną wizytą przebywa dziś (10 lutego) w Toruniu szef kancelarii premiera niemieckiego landu Saksonia-Anhalt minister Rainer Robra, któremu towarzyszą konsul generalna RFN w Gdańsku Cornelia Pieper i niemiecki konsul honorowy w Bydgoszczy Jarosław Kuropatwiński.

– Jesteśmy zainteresowani dobrymi relacjami i współpracą międzyregionalną z sąsiadami zza Odry. Liczę na to, że ta pierwsza na tak poważnym szczeblu wizyta otworzy nam drogę do przyszłej współpracy i wymiany gospodarczej, kulturalnej i turystycznej oraz naukowej i edukacyjnej. Wiele sobie po spotkaniu z ministrem Robrą obiecujemy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

W Urzędzie Marszałkowskim ministra Robrę podejmowali marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Naszym niemieckim gościom prezentujemy dziś także Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii i zbiory Małej Biblioteki Prawa Niemieckiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W programie również spotkania z toruńskimi środowiskami samorządowymi, naukowymi i biznesowymi.

W czwartek delegacja udaje się do Bydgoszczy, gdzie przewidziane są między innymi spotkania z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem i prezydentem miasta Rafałem Bruskim oraz wizyty w Pesie, Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, Operze Nova i Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC).

Urodzony w 1951 roku Rainer Robra jest z wykształcenia prawnikiem, studiował prawo w Göttingen i Hamburgu. Na początku kariery był między innymi sędzią w Hannowerze i prokuratorem w Celle w Dolnej Saksonii. W latach 80-tych rozpoczął pracę w Ministerstwie Sprawiedliwości Dolnej Saksonii, w latach 1990-1994 był ministrem sprawiedliwości w rządzie Saksonii-Anhalt, a później prowadził własną kancelarię prawną w Magdeburgu. Funkcję szefa kancelarii premiera Saksonii-Anhalt pełni od 2002 roku. Jest też członkiem parlamentu federalnego (reprezentuje land w złożonym z przedstawicieli rządów krajów związkowych Bundesracie) i odpowiada za politykę medialną rządu Saksonii-Anhalt.

Saksonia-Anhalt ze stolicą w Magdeburgu jest jednym z 16 krajów związkowych Republiki Federalnej Niemiec, jednym z tak zwanych nowych landów (przed zjednoczeniem Niemiec w granicach NRD), ósmym co do obszaru i dziesiątym pod względem populacyjnym. Ważną gałęzią gospodarki jest przemysł chemiczny (25 tysięcy zatrudnionych), w bilansie ekonomicznym ważą też zlokalizowane tu liczne farmy wiatrowe oraz produkcja żywności. Land współpracuje z polskimi województwami warmińsko-mazurskim i mazowieckim.

_________________

(red.)

Mat. kujawsko-pomorskie.pl

Fot. Internet.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook