23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nieodpowiedzialni ciągle na drogach powiatu! (kronika policyjna)

2 min read

Niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków to przyczyna dwóch sobotnich kolizji drogowych na terenie powiatu. W zdarzeniach nie ucierpiały osoby. Kierowcy aut zostali pouczeni. Policjanci apelują o ostrożność.

W sobotni  (4.12) wieczór na drogach powiatu doszło do dwóch kolizji. Jak ustalili policjanci przyczyną zdarzeń było niedostosowanie  prędkości do panujących na drogach warunków. Na terenie gminy Śliwice opel astra zjechał na pobocze i uszkodził znak drogowy oraz tablicę informacyjną. Na terenie gminy Kęsowo kierujący volkswagenem wpadł w poślizg, pojazd obrócił się wokół własnej osi i uderzył w przydrożne drzewo. W zdarzeniach na szczęście nie ucierpiały osoby. Kierowcy ( 26 i 18-lat)  aut byli trzeźwi. Za spowodowanie zdarzeń drogowych zostali przez policjantów pouczeni.
Na drogach jest ślisko, policjanci apelują o rozwagę,  zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

_________________________

W Śliwicach policjanci zatrzymali kierowcę opla, który jeszcze tylko przez 5 dni,  zgodnie z wyrokiem sądu, nie powinien prowadzić samochodu. Niecierpliwe zachowanie kierującego skończy się dla niego w sądzie. Za złamanie sądowego zakazu grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci z Posterunku Policji w Śliwicach, w sobotę (6.12), na ulicy Dworcowej zatrzymali do kontroli opla astrę. Kierującym był 55-letni mieszkaniec miejscowości. 55-latek nie miał prawa jazdy. Kontrola wykazała, że kierowca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jak ustalili policjanci zakaz ten  obowiązywał mężczyznę jeszcze tylko przez kilka dni. 55-letni kierowca niebawem odpowie za złamanie sądowego zakazu. Za taki czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

_________________________

Pijany, bez uprawnień, 50-letni mieszkaniec gminy Lubiewo prowadził opla. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego jazdę zakończył w przydrożnym rowie.  Oprócz tego pojazd, którym się poruszał nie posiadał badań technicznych. Za te czyny mężczyzna odpowie w sądzie.

W sobotę (6.12) dyżurny tucholskich policjantów został powiadomiony o tym, że w Szumiącej, w przydrożnym rowie, znajduje się opel kadett. W samochodzie na miejscu kierowcy siedzi mężczyzna. Wysłani do Szumiącej funkcjonariusze potwierdzili informację. Za kierownicą auta był 50-letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna wyjaśnił, że wjechał do rowu ponieważ stracił panowanie nad pojazdem. Od mężczyzny czuć było alkohol. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości, miał w organizmie ponad 2,3 promila. 50-latek nie miał prawa jazdy. Oświadczył, że wcześniej stracił dokument za jazdę po alkoholu, a na ponowny egzamin już nie poszedł. Jakby tego było mało pojazd, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych. 50-latek wkrótce stanie przed sądem. Zarzuty, które tam usłyszy będą  z kodeksu karnego i wykroczeń.

___________________

(red.)

Policja – Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook