12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Niepotrzebne rozmowy o tucholskim Powiatowym Urzędzie Pracy?

2 min read

Powiatowe Urzędy Pracy to słaba strona polskiej demokracji. Lokalne PUP-u generują wyłącznie koszty, a zyski dla osób poszukujących (lub nie) pracy, są minimalne. Świat nie uznaje podobnych tworów i już dawno zastąpił je agencjami pracy. Tym bardziej dziwi, że odbywają się podobne rozmowy…

W czwartek (07.07.br.) Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego Jerzy Kowalik spotkał się z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisławem Szwedem.

Rozmowy dotyczyły głównie problemów funkcjonowania Powiatowych Urzędów Pracy i stosowanych form aktywizacji zawodowej. Jerzy Kowalik przedstawił specyfikę działalności małych urzędów na przykładzie Powiatowego Urzędu Pracy w Tucholi. Zwrócił uwagę na konieczność zwiększenia środków na formy aktywizacji dla osób do 30 roku życia i po 50 roku życia a także postulował zróżnicowanie oceny wskaźników efektywności zatrudnieniowej w zależności od  potencjału gospodarczego powiatu  – ocena ta nie może być najważniejszym wskaźnikiem oceniającym skuteczność powiatowych urzędów pracy.

Odrębnym zagadnieniem poruszanym w rozmowie były wątpliwości i uwagi dotyczące realizacji specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci z autyzmem zarówno tych związanych  z dotychczas  obowiązującym ustawodawstwem jak i działaniami praktycznymi w sferze terapeutycznej czy też realizacyjnej i orzecznictwem lekarskim.

W związku z tym, że w chwili obecnej trwają prace nad projektami aktów prawnych dotyczących zagadnień poruszanych w rozmowie, Minister Stanisław Szwed nie wykluczył możliwości wprowadzenia sugerowanych przez Jerzego Kowalika sugestii w stosownych aktach prawnych.

Tucholski Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego, choć pełen dobrych chęci, stracił czas, a my ponieśliśmy koszty Jego niepotrzebnej podróży. Oczywiście, to tylko dość osobliwy punkt widzenia, ponieważ nowe władze w dalszym ciągu powielają solidarnościowe błędy, nie mając pomysłu na wykluczenie bezrobocia i szansy powrotu rodaków do… domu.

(O)Błędna polityka pracy bez widocznych perspektyw na „dobrą zmianę”. Słowem kluczymy pomiędzy socjalizmem, a dzikim kapitalizmem, jak zawsze.

____________________

(red.)

Mat. tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook