22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Niestety, polska Aretha Franklin nie wystąpi przed tucholską publicznością…

2 min read

***

… będzie za to okazja podziwiać jej talent w Chojnicach i to dwukrotnie!  22 listopada, CZYLI JUŻ JUTRO o godz. 19:00 w Chojnickim Domu Kultury odbędzie się koncert Grażyny Łobaszewskiej promujący nowy album piosenkarki pt. „Przepływamy”. Młodsze pokolenie oczywiście nie ma zielonego pojęcia o tym, kim jest pani Grażyna, a szkoda. Można ten błąd szybko naprawić, jest nawet czas, aby zachwycić się wspaniałym repertuarem świetnej wokalistki.

Grażyna ŁobaszewskaGrażyna Łobaszewska – jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, kompozytorek i autorek wielu śpiewanych przez siebie utworów. „Najczarniejsza z białych kobiet”, bez wahania porównywana z Arethą Franklin czy Billie Holiday.

Artystka od lat zachwyca publiczność nie tylko wykonaniem piosenek napisanych specjalnie dla niej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własnymi interpretacjami standardów jazzowych czy gospel. Od 2008 r. pani Grażynie regularnie towarzyszy formacja w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary), Michał Szczeblewski (perkusja) oraz Piotr Mania (piano).

Podczas koncertu promującego najnowszą płytę „Przepływamy” nie zabraknie również największych przebojów artystki, takich jak „Czas nas uczy pogody” czy „Brzydcy”.

Połączenie jednego z najwybitniejszych, polskich głosów i charyzmy z doskonałym repertuarem w często odświeżonych aranżacjach stanowi gwarancję niezapomnianych przeżyć i wzruszeń na najwyższym artystycznym poziomie.

Bilety dostępne w Chojnickim Domu Kultury w cenie 30 zł (w przedsprzedaży) oraz 40 zł (w dniu koncertu).

_________________________________

Jednak to nie wszystko, ponieważ…

…jedna z najlepszych, polskich wokalistek podzieli się swoją wiedzą z amatorami śpiewu w Chojnicach.
W piątek 22 listopada w sali muzycznej Gimnazjum nr 1 w Chojnicach (ul. Młodzieżowa 44) odbędą się 6-godzinne warsztaty wokalne dla osób w wieku powyżej 10 lat, które poprowadzi uznana wokalistka, kompozytorka i instruktorka śpiewu – Grażyna Łobaszewska.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają z godzinną przerwą do godz. 17.00.

Cena udziału w warsztatach wynosi 60 zł.

Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres chdk@chojnice.pl.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

____________________________

Cóż, możemy tylko pozazdrościć operatywności kierownictwu Chojnickiego Domu Kultury, choć w zamierzchłej przeszłości i Tuchola gościła wybitne talenty. Za to teraz gościmy „wybitne” firmy, handlujące garami, a wszystko kosztem naiwności ludzi.

 

______________________

(red.)

Na podstawie: chdk-chojnice.pl/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook