14 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nietrzeźwi kierujący „wyeliminowani z ruchu drogowego”

2 min read

Mimo licznych kampanii i ostrzeżeń prowadzonych przez policję, nadal po drogach poruszają się kierowcy będący pod wpływem alkoholu. Od minionego piątku (13.07.2018r.) policjanci zatrzymali pięciu amatorów „jazdy na podwójnym gazie”.

 

Pierwszy kierowca wpadł w ręce policjantów w piątkowe południe (13.07.18r.) w miejscowości Śliwice. Od  33 – letniego mieszkańca gm. Śliwice, funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości kierującego fordem wykazała prawie pół promila alkoholu.

Po upływie czterech godzin od poprzedniej kontroli, policjanci ze Śliwic zatrzymali w Byłyczku nietrzeźwego rowerzystę. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organiźmie 66- letniego mieszkańca pow. tucholskiego, wyniosło ponad dwa i pół promila.

W sobotę (14.07.18r.), w Klonowie stróże prawa, zatrzymali do kontroli rowerzystę. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 47- letniego mieszkańca pow. tucholskiego, wyniosło blisko 2 promile. Dodatkowo mężczyzna posiadał orzeczony przez sąd zakaz kierowania rowerem.

W poniedziałek (16.07.18r.) funkcjonariusze tucholskiej drogówki w Śliwicach skontrolowali osobowego opla. Wynik badania na zawartość alkoholu u 48- letniego mężczyzny, mieszkańca  pow. tucholskiego, wyniósł około pół promila.

Tego samego dnia na trasie Cekcyn-Stary Sumin, będący po służbie naczelnik prewencji tucholskiej policji asp. szt. Piotr Gapiński zauważył, jak kierujący motorowerem zaczął wykonywać niebezpieczne manewry na drodze. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni. Swoim „stylem jazdy” stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusz postanowił zatrzymać kierującego i uniemożliwić mu dalszą jazdę. Policjant podszedł do kierującego motorowerem i wyczuł od niego silny zapach alkoholu. Wezwany na miejsce patrol policji poddał 39-letniego mieszkańca gm. Cekcyn kontroli stanu trzeźwości , która wykazała, że w jego organizmie znajduje się ponad 2,5 prom. alkoholu.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, poprzez wzmożone kontrole, policjanci będą systematycznie wykluczać z dróg amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

Każdej z osób, która kieruje pojazdem mechanicznymi w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kto prowadzi pojazd mechaniczny lub też inny pojazd, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu podlega karze aresztowania albo grzywny.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook