19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nietrzeźwy kierowca uciekł z miejsca zdarzenia drogowego

2 min read

Wczoraj (31.10.2018r.) w Tucholi na ul. Czerskiej doszło do kolizji, w której uczestniczyły trzy samochody osobowe i autobus. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący fordem, omijając autobus zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z oplem jadącym z naprzeciwka. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jednak po chwili został zatrzymany przez policję. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u mężczyzny blisko 1,5 promila alkoholu. Posiadał on też zakaz kierowania pojazdem.

Do zdarzenia doszło po godz. 14.00. Policjanci skierowani na miejsce wstępnie  ustalili, że kierujący fordem jadąc ul. Czerską w Tucholi w kierunku ul. Świeckiej, omijając autobus, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z oplem. Ten w wyniku zdarzenia przewrócił się na prawy bok. Następnie ford odbił się od staranowanego opla, ocierając bok autobusu  ponownie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autem. Ku zdziwieniu wszystkich uczestników zdarzenia,  sprawca wysiadł z auta i uciekł. Mężczyzna w bezpośrednim pościgu został zatrzymany przez tucholskich kryminalnych.

Wynik badania na zawartość alkoholu 29- letniego, mieszkańca  gm. Tuchola, wyniósł blisko 1,5 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że sprawca posiada również zakaz kierowania pojazdem. Mężczyzna  trafił do policyjnego aresztu. W wyniku tego zdarzenia, kierująca oplem została przetransportowana helikopterem do szpitala. Pozostali uczestnicy nie odnieśli groźnych obrażeń. Policjanci na miejscu wykonali oględziny pojazdów, przesłuchali świadków zdarzenia i wstrzymali też ruch na tym odcinku drogi.

Sprawca tego zdarzenia odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwo i spowodowanie zdarzenia drogowego.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook