2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Niezwykły dzień w raciąskiej szkole

2 min read

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Autor i ilustrator książek dla dzieci i młodzieży stworzył historię, która opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Albo inaczej, stworzył historię, która opowiada o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Jedno jest pewne: Reynolds stworzył historię, która zainspirowała i nas – społeczność Szkoły Podstawowej w Raciążu – do twórczego działania i uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki.

15 września br. cała nasza szkolna społeczność po raz pierwszy włączyła się w globalne obchody tego niezwykłego dnia, który niesie ze sobą przesłanie kreatywności, wiary we własne siły i odwagi. W tym dniu naszą szkołę ogarnęła prawdziwa „kropkowa rewia mody”. Kropki królowały na ubraniach, dodatkowych częściach garderoby dyrekcji, nauczycieli i uczniów, od tych najmłodszych do tych najstarszych. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach, ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropeczki i kółeczka. Prawdziwym hitem w tym dniu okazała się książka stanowiąca ważną pozycję wyposażenia naszej szkolnej biblioteki „Naciśnij mnie” Herve Tullet. Po skończonej lekturze wśród uczniów dominowały okrzyki „jeszcze raz” (i jeszcze, i jeszcze…). Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć twórczych zajęć inspirowanych kropką. Uczniowie klasy III przygotowywali prace, wykorzystując różne techniki, a uczniowie świetlicy szkolnej stworzyli plakat „Drzewko talentów”.

Dzień Kropki sprawił radość zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Z pewnością wpisze się on na stałe w kalendarium wydarzeń szkolnych.


tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook