19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nowa fura dla seniorów z Gostycyna? Wójt czyni starania…

1 min read

2 sierpnia 2018r. Wójt Gminy Gostycyn, Pan Ireneusz Kucharski podpisał umowę z Firmą Car Center Sp. z o.o. z Wrocławia na dostawę nowego, 9 osobowego busa marki OPEL VIVARO KOMBI LONG.

Na zakup nowego środka transportu Gmina Gostycyn otrzymała wsparcie z PFRON-u w wysokości 80 000 zł w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. W toku zapytania ofertowego wyłoniono dostawcę za najkorzystniejszą ceną w wysokości 117 470 zł., zatem Gmina Gostycyn na ten cel przeznaczy środki własne w wysokości ponad 37 000 zł. Dostawę samochodu ustalono do 20 grudnia 2018r. Samochód będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez dodatkowe wyposażenie takie jak:

– atestowane mocowania dla 1 wózka inwalidzkiego (listwy cargo w podłodze, pasy mocujące wózek, biodrowe pasy bezpieczeństwa dla osób na wózkach inwalidzkich),

– odpowiednia podłoga ze sklejki wodoodpornej pokrytej warstwą antypoślizgową – łatwa w utrzymaniu czystości – podłoga wymieniana w tylnej części, w miejscu mocowania wózka

– najazdy (szyny) aluminiowe składane, z bieżnią antypoślizgową,

Samochód zostanie także w odpowiedni sposób oznakowany zgodne z przepisami o ruchu drogowym (oklejenie samochodu emblematami informującymi o przewozie osób niepełnosprawnych, ostrzegawcze kierunkowskazy dachowe).


gostycyn.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook