4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

NOWA KOMENDA POWIATOWA POLICJI W TUCHOLI OTWARTA

2 min read

W uroczystości otwarcia nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Tucholi wzięli udział m.in.: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Starosta Tucholski Michał Mróz, przedstawiciele lokalnych władz oraz szefowie zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Na uroczystości nie mogło zabraknąć kierownictwa kujawsko-pomorskiej policji na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Krzysztofem Zgłobickim.

W listopadzie 2007r Starostwo Powiatowe przekazało na rzecz Skarbu Państwa dwie niezabudowane działki o łącznej powierzchni 3711 m2 z zasobów Urzędu Gminy w Tucholi przy ulicy Dworcowej z przeznaczeniem na budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Tucholi. To był początek…

22 lipca 2014 r. podpisano umowę na realizację budowy nowej siedziby komendy o wartości niemalże 15 mln złotych. Bodową zajęło się z PPB Prefabet-Białe Błota. Środki na tę inwestycję pochodziły w całości z budżetu policji, z Programu Standaryzacji Komendy i Komisariatów Policji.

Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Tucholi jest zlokalizowana na działce o powierzchni prawie 4000 m2. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku z trzema kondygnacjami naziemnymi wynosi 3237 m2, z czego 2175 m2 stanowi powierzchnia użytkowa. W obiekcie oprócz pokoi biurowych znajduje się zespół pomieszczeń dla osób zatrzymanych z trzema dwuosobowych celami, pomieszczenie z trenażerem strzeleckim, a także siłownia dla funkcjonariuszy. W kompleksie znajduje się również część garażowa z sześcioma stanowiskami dla samochodów służbowych. Ten nowoczesny obiekt posiada wszystkie wymagane instalacje, w tym niskoprądowe, alarmowe i monitoring. W kompleksie znajduje się także zaplecze kynologiczne z kojcami i wybiegiem dla psów. W tej nowoczesnej siedzibie tucholskiej policji pracować ma ok.100 osób.

Otwarcie nowej komendy było doskonałą okazją do symbolicznego przekazania kluczyków do trzech nowych radiowozów mk-i Skoda Yeti. Radiowozy zostały ufundowane przez samorządy gmin Cekcyn, Lubiewo, Gostycyn, Kęsowo, Tuchola w tzw. programie sponsoringu. Oznacza to, że samorządy wyżej wymienionych gmin przekazały wspólnie lub samodzielnie po 50 % wartości pojazdów i są to kwoty wielkości 42. 000 zł na każdy pojazd. Pozostała część kwoty pochodziła z budżetu policji.  Radiowozy te już pełnią służbę na terenie Komendy Powiatowej Policji w Tucholi oraz posterunkach w Cekcynie oraz Gostycynie.

Wizytacja nowego obiektu, poprzedzona podziękowaniami i gratulacjami oraz przecięciem wstęgi i poświęceniem przez Kapelana kujawsko-pomorskiej policji Księdza Prałata Stanisława Kotowskiego zakończyła uroczyste otwarcie tej nowoczesnej jednostki.

__________________

KPP Tuchola

Fot. TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook