16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

NOWA KSIĄŻKA O SAT OKHU JUŻ W SPRZEDAŻY

2 min read

Wreszcie jest! Nowa książka o Sat Okhu nosi tytuł „Biało-czerwony Tajemnica Sat-Okha”, autorem jest pan Dariusz Rosiak – dziennikarz radiowy i prasowy, reportażysta nominowany do Nagrody Literackiej „Nike”.

Niestety, książka jest bardziej, niż kontrowersyjna, TOKiS – PRESS miał przyjemność wysłuchania pierwszej recenzji od krewnego najbardziej znanego Indianina w Polsce, właśnie, autor książki poddaje ten fakt pod wątpliwość. Zadziwiających wątków jest więcej, ale o tym opowiemy innym razem.

Oficjalna recenzja książki brzmi:

Sat-Okh – Długie Pióro, syn wodza Szewanezów i Polki, która uciekła z zesłania na Syberii. Stanisław Supłatowicz, żołnierz AK, marynarz, autor poczytnych książek, w środowisku polskich miłośników amerykańskiego folkloru postać kultowa. Tyle wiedzieliśmy do tej pory, tyle sam o sobie mówił. Swoim życiorysem mógłby obdarować kilka osób. Nic więc dziwnego, że wciąż fascynuje, chociaż od jego śmierci minęło kilkanaście lat. Gdy Dariusz Rosiak, wytrawny reporter, postanowił przypomnieć tę legendarną postać, która dla młodych czytelników w czasach PRL-u była symbolem fascynującej przygody i bohaterstwa, sentymentalna podróż w przeszłość przerodziła się jednak w drobiazgowe śledztwo.

Autor ruszył w podróż tropem „polskiego Indianina”, zadając pytania o jego pochodzenie, życie i twórczość. Odpowiedzi uzyskał tyle, ile osób, do których udało się dotrzeć w Polsce, w Rosji i w Kanadzie. Badając dokumenty, odkrywał kolejne tajemnice, które złożyły się w historyczny thriller.

Sat-Okh to jedno potrafił na pewno – wodzić swoich tropicieli za nos. I robi to do dziś, wiele lat po odejściu do krainy wiecznych łowów.


(red.)

czarne.com.pl

dofi.com.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook