28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nowa nawierzchnia Tuchola – Bladowo

2 min read

tokis.pl

O rozpoczęciu tych prac informowaliśmy ledwie e kilka dni temu, a dzisiaj proszę bardzo, naprawa nawierzchni na naszych oczach właśnie się dokonuje.

Musimy jednak powrócić do przeszłości, warto. TOKiS – PRESS o tym odcinku wykonał aż trzy filmy, ostatni wykonano tuż po straszliwym wypadku, gdzie zginęła dziennikarka, to zdarzenie przeważyło czarę goryczy. Materiały zostały wysłane do wojewody, marszałka województwa i do Warszawy. Jak się okazuje w tym przypadku presja nie daje żadnych rezultatów, ponieważ spece od dróg wojewódzkich żyją w innej rzeczywistości, ale stało się, po wielu latach wreszcie widać efekty pracy drogowców. Co ważne, swoistym gwarantem wykonania prac naprawczych stał się Burmistrz Tucholi, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest to odcinek. Efekt? Dołożył środków do tej inwestycji. Filmowanie tego, co działo się dzisiaj budzi naszą radość – wreszcie i ten problem jest już za nami.

Kilometrowy fragment odnawia firma PBD ze Starogardu Gdańskiego.  Gmina Tuchola wsparła zadania kwotą 100 tysięcy złotych. Wartość prac to blisko 1 mln zł. Wcześniej na odcinku pomiędzy Tucholą i Bladowem w oparciu o środki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zbudowany został ciąg pieszo-rowerowy.

Droga wojewódzka nr 240 ze Świecia do Tucholi jest jedną z tras w regionie, na której notowane są największe natężenia ruchu – w ciągu doby jeździ nią od 6 do 11 tysięcy pojazdów ( według naszych informacji, mówimy o 20 tysiącach aut na dobę). Droga umożliwia mieszkańcom powiatów świeckiego i tucholskiego dojazd do drogi krajowej nr 22, a wkrótce do budowanej drogi ekspresowej S5. To również część ważnego szlaku pomiędzy autostradą A1 i środkowym Pobrzeżem Bałtyku, z którego wielu kierowców korzysta w sezonie letnim.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook