2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nowe boisko sportowe w Bysławiu, czyli… do trzech razy sztuka i jest SUKCES!

2 min read

O nowym obiekcie sportowym przy szkole w Bysławiu marzyli wszyscy. Starania poczyniła jeszcze poprzednia ekipa samorządowców, obecni, z pewnością się ucieszyli po tym, kiedy od ministra Łukasza Schreibera, Przyjaciela gminy, nadeszła radosna wiadomość.

Dzisiaj w bysławskiej szkole odbyła się ważna uroczystość w której prócz dzieci, grona pedagoficznego, samorządowców i wszystkich przybyłych, pan Łukasz Schreiber ogłosił, że są środki na spełnienie marzenia wszystkich. Za kilka, kilkanaście miesięcy powstanie nowoczesny obiekt sportowy, z którego korzystać będą mogli wszyscy.

W marcu br., po raz trzeci, Gmina Lubiewo złożyła wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie budowy boiska do piłki nożnej wraz z bieżnią lekkoatletyczną przy Szkole Podstawowej w Bysławiu. Taką samą próbę podjęto w ubiegłym roku, jednak bezskutecznie.

Całkowity koszt zadania wynosi 1 374 177,84zł, w tym wnioskowana dotacja 650 250,00zł.

Zakres zadania obejmuje, m.in.: budowę boiska sportowego do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy, o wym. 29x60m, z piłkochwytami, trybunami, budowę bieżni o nawierzchni poliuretanowej, czterotorowej, okólnej o dł. 200mb i prostej o dł. 100m zakończonej zeskokiem w dal. Ponadto, realizacja zadania będzie wymagała przebudowy istniejącej sieci kanalizacyjnej oraz częściowego utwardzenia terenu. Realizacja tego zadania planowana jest na 2020r. Jest to boisko długo wyczekiwane przez entuzjastów piłki nożnej, a poliuretanowa bieżnia umożliwi upowszechnienie lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook