13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

NOWY MŁYN: Dotrzymają terminu!

2 min read

Z uwagą śledzimy postępy robót w Nowym Młynie. Jak pamiętamy, trwa tam budowa nowoczesnego mostu, który już stoi w miejscu starego! Wielu okolicznych mieszkańców nie wierzy w to, ze inwestycja zostanie ukończona w terminie. Mylą się! Otrzymaliśmy zapewnienie, że koniec prac jest kwestią dni.

Kolejny raz odwiedziliśmy plac budowy mostu drogowego w Nowym Młynie. Inwestycja wygląda obiecująco, most już stoi! Pracownicy przedsiębiorstwa Mosty Kujawy z Mostków k/ Włocławka pracują w tempie iście wyścigowym.

 SONY DSC

Nie ma najmniejszego zagrożenia terminu ukończenia inwestycji – zapewnia nas pan Zenon Poturalski – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

 SONY DSC

Przypomnijmy, planowany termin ukończenia wszystkich prac, to końcówka listopada.

 

Nowy most będzie miał nośność około trzydziestu ton, jest konstrukcją całkowicie nową, powstałą w miejscu starej, której drewniane elementy usunięto. Są imponujące, budzą podziw i szacunek dla dawnych budowniczych, jednak to już przeszłość. Współczesny most musi być przygotowany do wzrastającej ilości pojazdów, zwłaszcza tych wielkich, transportujących wiele ton ładunku. Most w Nowym Młynie spełni te wymogi, dając gwarancję niezawodności na kolejne wiele lat.

 SONY DSC

Naszą uwagę przykuwa niezwykłe zgranie załogi i kunszt posługiwania sprzętem ciężkim w tak trudnym terenie. Firma realizująca inwestycję ma doświadczenie i jest to widoczne. Zadbano o to, aby plac budowy był łatwy do „ewakuacji” w chwili zakończenia budowy. Ostatni etap prac przed nami, będzie nim wyrównanie terenu przed i za mostem, uwieńczeniem dzieła będzie nowa nawierzchnia, trzeba się śpieszyć mrozy za pasem.

 

Pozostaje już tylko cierpliwie zaczekać do chwili przecięcia wstęgi i oddania mostu do użytku kierowcom, pokonującym, na co dzień trasę z Tucholi do Cekcyna.

Będziemy tam dla Was z kamerą.

 

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook