25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nowy Młyn: Prace idą zgodnie z planem. Most w Nowym Młynie

2 min read

Prace idą zgodnie z planem. Jest szansa, że dokończą inwestycję wcześniej, niż zakładano.
Mowa o przebudowie mostu w Nowym Młynie na drodze powiatowej Wielkie Gacno – Cekcyn – Rudzki Most.

Prace przebiegają zgodnie z planem. Może nawet zakończą się wcześniej, niż planowano.

Prace przebiegają zgodnie z planem. Może nawet zakończą się wcześniej, niż planowano. (fot. starostwo powiatowe w Tucholi))

Inwestycja polega na rozbiórce dotychczasowej przeprawy i wybudowaniu w jej miejscu nowej. Koszt to 2 mln zł. 50 proc. tej kwoty przekazało ministerstwo infrastruktury. Pozostałe koszty zostaną pokryte z budżetu powiatu tucholskiego. 

– Celem przebudowy mostu jest zniesienie ograniczenia tonażu, ponieważ jest to jedna z najbardziej ruchliwych naszych dróg. Do tej pory obowiązywał tam limit 15 ton. Teraz zostanie on zniesiony. Nowy most będzie miał nośność minimalną 30 ton – mówi Zenon Poturalski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Tucholi.

Zgodnie z umową, zakończenie prac planowane jest na koniec listopada. Nie ma żadnego zagrożenia dla tego terminu, choć niektórych niepokoi tempo prac. – Czasami docierają do mnie sygnały, że to wszystko tak powoli idzie, że nic jeszcze nie widać, a dzieje się tak dlatego, że jest to budowa mostu praktycznie od nowa. Stary most został w całości rozebrany. Wbito dokładnie 64 pale o długości prawie 10 metrów i dopiero na nich wykonywane mogą byćprace zbrojeniowe. Te rozpoczęły się w tym tygodniu. A najprawdopodobniej jutro zalany będzie też pierwszy fundament. Osoby przechodzące tamtędy będą więc widziały, że coś wyszło z gruntu – podkreśla Poturalski.

Jak dodaje, niebawem ruszą prace nad drugim przyczółkiem i wtedy efekty tej budowy będą już widoczne dla postronnych obserwatorów.

Jest też szansa, że most będzie gotowy wcześniej, niż zakładano. Tak przynajmniej wynika z rozmowy, jaką dyrektor ZDP przeprowadził z kierownikiem budowy i inspektorem nadzoru.

Już wkrótce obszerna fotorelacja z postępów w budowie (TOKiS)

Gazeta Pomorska

 

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook