23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nowy rok akademicki

2 min read
Dla 80 tysięcy studentów w Kujawsko-Pomorskiem rozpoczyna się rok akademicki. Dziś (2 października) w Bydgoszczy inauguracja na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym oraz na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego z udziałem wicemarszałka Dariusza Kurzawy oraz przewodniczącej sejmiku Doroty Jakuty.

Wczoraj (1 paździenika) rok akdemicki rozpoczęli studenci i pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W ceremonii, która odbyła się w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Edward Hartwich. W przyszły wtorek (8 października) inauguracja w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku.

Urząd Marszałkowski wspiera uczelnie publiczne w regionie przekazując fundusze na inwestycje w bazę naukową i dydaktyczną. Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu województwa na rozbudowę i modernizację oraz zakup nowego sprzętu w ostatnich latach otrzymały:

  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu:

– na budowę Uniwersyteckiego Centrum Sportowego, więcej na ten temat tutaj,
– na budowę i wyposażenie Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii, więcej informacji tutaj,
– na budowę Collegium Humanisticum, więcej tutaj,
– na utworzenie Multimedialnego Centrum e-Edukacji i Wspierania Kształcenia Osób Niepełnosprawnych, szczegóły tutaj.
Budowa Collegium Humanisticum i Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii to przedsięwzięcia z listy projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy:

– na utworzenie Centrum Edukacji Fizycznej i Sportu, więcej informacji tutaj,
– na budowę i wyposażenie nowego gmachu Biblioteki Głównej, szczegóły tutaj.
Oba przedsięwzięcia znalazły się na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  • Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy:

– uczelnia otrzymała fundusze na dwa projekty obejmujące remont, modernizację i adaptację budynku przy ul. Gdańskiej 20 w Bydgoszczy na cele dydaktyczne oraz jego wyposażenie. Przedsięwzięcie „Modernizacja obiektu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy wraz z pierwszym wyposażeniem”, znalazł się na liście projektów kluczowych programu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Szczegóły tutaj.

  • Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy:

– na budowę i wyposażenie sieci laboratoriów – Regionalnego Centrum Innowacyjności. Przedsięwzięcie znalazło się na liście projektów kluczowych RPO WK-P. Więcej tutaj.

Na terenie województwa są 22 szkoły wyższe, w tym 5 publicznych i 17 niepublicznych.

(red.)
|Fot. UMK
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook