16 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nowy rok szkolny w nowym gimnazjum w Cekcynie

2 min read
Uczniowie gimnazjum w Cekcynie rozpoczną rok szkolny w nowym budynku. Uroczyste otwarcie szkoły, która powstała dzięki prawie 4 milionom złotych dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbędzie się dzisiaj (30 sierpnia).
 
– Każda złotówka przeznaczona na rozwój infrastruktury edukacyjnej to dobrze zainwestowane pieniądze. Z efektów zrealizowanych dotąd inwestycji w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego korzystają uczniowie i nauczyciele z całego regionu. Na rozwój oświaty na Kujawach i Pomorzu kierujemy również środki w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wspierając realizację wielu projektów edukacyjnych oraz przygotowując pomoc stypendialną dla uzdolnionych uczniów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Nowoczesny gmach przy ulicy Szkolnej 41a w Cekcynie składa się z centralnej części trzykondygnacyjnej oraz dwóch dwukondygnacyjnych skrzydeł. Na parterze powstały 4 pracownie przedmiotowe, zespół kuchenny, jadalnia ze świetlicą i biblioteka. Na piętrze znajduje się zespół administracyjny, 7 pracowni przedmiotowych i hall rekreacyjny. Na drugim piętrze umiejscowiono kolejne dwie sale przedmiotowe i pracownię komputerową. Budynek został wyposażony w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Przedsięwzięcie objęło także zagospodarowanie terenu wokół gmachu. Z budynku będzie mogło korzystać 270 uczniów. Wartość inwestycji to 8,5 miliona złotych.

Budynek szkoły jest połączony z nowoczesną halą widowiskowo-sportową, która również powstała dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa (więcej tutaj).

Urząd Marszałkowski wspiera budowę, rozbudowę i modernizację także innych placówek edukacyjnych w regionie. Na realizację 21 tego typu inwestycji rozdysponowaliśmy do tej pory ponad 35 milionów złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego (więcej na ten temat tutaj). Kolejne wsparcie inwestycyjne dla szkół z regionu to między innymi dotacje na termomodernizację (więcej tutaj).

W uroczystym otwarciu budynku Gimnazjum w Cekcynie weźmie udział radny województwa Tadeusz Zaborowski.

(red.)
http://www.kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook