29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

O rolnictwie z „napiętnowanym” przez sadowników, ministrem Krzysztofem Ardanowskim

1 min read
27 lipca br. przedstawiciele powiatu tucholskiego Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego Jerzy Kowalik i Kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Szulczyk uczestniczyli w spotkaniu z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofem Ardanowskim.

Minister przedstawił główne punkty programu dla wsi: ochronę, wsparcie i rozwój. Ochrona ma dotyczyć pomocy rolnikom w sytuacji wystąpienie klęsk żywiołowych. Obecnie jest to pomoc w zakresie szkód wyrządzonych przez suszę. Wsparcie ma dotyczyć organizacji rynku produktów rolniczych. W tym roku zauważalny jest nadurodzaj, nadpodaż np. owoców miękkich, co powoduje słaby wynik finansowy dla producenta. Ostatni rzecz to rozwój, który ma dotyczyć pomocy na rozwój zaawansowanych technologii i sprzętów, aby polskie rolnictwo było jednym z najbardziej efektywnych na świecie.Ponadto Minister przedstawił informację na temat bieżących działań podejmowanych ze zwalczaniem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). W tym zakresie zostały przedstawione zasady bioasekuracji oraz możliwości wsparcia ze strony ministerstwa.

Od redakcji…

Niestety, Pan Minister nie m obecnie dobrych notowań, zwłaszcza wśród sadowników, którzy oburzeni są faktem, że za pieniądze polskiego podatnika szkoleni są sadownicy z Ukrainy, co oznacza,że unikalne technologie wypracowane przez Polaków są oddawane darmo potencjalnej konkurencji. Jednak t zaledwie czubek gór lodowej. Do tej sprawy wkrótce powrócimy.


(red.)

Tekst: PCZK

tucholski.pl

fot. zrzut ekranu yt

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook