4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

O ZAGROŻENIACH TERRORYSTYCZNYCH W SZKOLE

1 min read

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tucholi zaprasza dyrektorów szkół i placówek oświatowo – wychowawczych na specjalistyczne szkolenie przygotowujące do podjęcia profesjonalnych działań na wypadek zaistnienia zdarzeń terrorystycznych, w tym sytuacji zakładniczych na terenie szkoły.

TEMAT:        Współczesna szkoła wobec ekstremalnych zagrożeń terrorystycznych.

TERMIN:      18. 10. 2013. – piątek (godz. 9.00 – 12.00).

MIEJSCE:      ZSLiT w Tucholi, ul. Świecka 89 (sala wykładowa w pawilonie znajdującym się pomiędzy internatem a obiektami warsztatów, tzw. „instytut”).

PROWADZĄCY: funkcjonariusze KMP w Bydgoszczy, w ramach programu pn. „Zapobiec – przetrwać”.

KONTAKT: tel. 799 470 159; www.podn.tucholski.pl

 

Jest to jeden z elementów trójdzielnego szkolenia, którego pozostałe bloki dotyczyć będą m.in.:

– wpływu różnych środków psycho-aktywnych na ludzki organizm (objawy pozostawania pod wpływem, objawy destrukcji organizmu, uzależnienie, kanały dystrybucji, prezentacja wybranych środków psychoaktywnych itp.),

– przejawów demoralizacji dzieci i młodzieży oraz procedur postępowania wobec demoralizacji (podstawy prawne działania, obowiązujące procedury, możliwości współpracy różnych instytucji, zapobieganie);

– komunikacji szkoły (personelu pedagogicznego, kierownictwa) z ofiarami zdarzeń kryzysowych i ich najbliższą rodziną, instytucjami zewn. i mediami.

Szkolenie każdorazowo poprowadzą specjaliści z bardzo bogatym doświadczeniem w pracy zawodowej i społecznej w omawianych obszarach (przedstawiciele policji z Bydgoszczy, psychologowie, przedstawiciele społecznych organizacji zajmujących się danymi zagadnieniami).

 

(red.)

powiat.tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook