4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Od 4 czerwca możemy jeździć bez dowodu i OC? Wielka ściema właśnie się zaczyna!

1 min read

Kierowcy nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i papierowego ubezpieczenia OC – przewiduje nowela ustawy Prawo o ruchu drogowym, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. W doniesieniach prasowych dotyczących zmian w przepisach pojawił się nawet termin – 4 czerwca – od którego policja nie mogłaby już karać za brak tych dokumentów. Miała być rewolucja, jednak nie pójdzie tak gładko, jak mogliby pomyśleć kierowcy.

– To jest nieporozumienie. Od 4 czerwca w sprawie dokumentów nic się nie zmienia. Obowiązek posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia polisy OC nadal będzie obowiązywać – powiedział dziennik.pl Karol Manys, z biura prasowego Ministerstwa Cyfryzacji.

Kiedy w takim razie można będzie kierować autem bez posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i kwitka polisy OC?

– Wszystko zależy od tego, kiedy gotowość potwierdzą nam wszystkie służby, które mogą kontrolować auta na drogach. Po uzyskaniu takiego potwierdzenia minister wyda specjalny komunikat w Biuletynie Informacji Publicznej i zmiany wejdą w życie 3 miesiące po opublikowaniu tej informacji. Minister Marek Zagórski chciałby, aby kierowcy w Polsce jeszcze przed końcem 2018 roku mogli podróżować nie zabierając ze sobą tych dokumentów, ale żadna konkretna data nie została jeszcze wyznaczona – wyjaśnił Manys.


(red.)

Na pdst. doniesień Radia Olsztyn.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook