12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Od dzisiaj pijani rowerzyści na drodze będą bezkarni!

1 min read

9-42483A wszystko dzięki nowym przepisom prawa, które właśnie wchodzą w życie. Ponad 10 tys. osób powinno opuścić dzisiaj więzienia. To efekt wchodzącej dziś w życie nowelizacji kodeksu karnego.

I nie dziwota, że urzędnicy przeglądają teraz tysiące dokumentów, aby objętych amnestią nie przeoczyć, bo może się to wszystko zakończyć sporym odszkodowaniem dla przetrzymywanego w areszcie niesłusznie.

Zgroza? To jeszcze nie koniec, zakończyły się również „czasy wypoczynku” dla drobnych rzezimieszków, którym państwo również dało piękny prezent, zwiększając granicę – z 250 do 400 zł – od której kradzież czy zniszczenie mienia staje się przestępstwem. Do wyjścia na wolność przygotowuje się 8587 skazanych.

Również rowerzyści będą mieli swoje Eldorado, pijani rowerzyści dotąd mogli być skazani na karę do roku więzienia. Od dzisiaj – najwyżej na miesiąc aresztu. Innymi słowy do zwolnienia kwalifikuje się jakieś 1653 osób.

Co jest celem dla ustawodawcy, który dokonał tej swoistej amnestii? Chodzi o redukcję kar więzienia na rzecz grzywien i kar ograniczenia wolności, w tym prac społecznych, czyli jak zawsze chodzi nie o bezpieczeństwo obywatela, a o państwową…. kiesę!

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook