28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Odbiór odpadów wielkogabarytowych dla sołectwa Pruszcz

1 min read

Odbiór odpadów wielkogabarytowych w ramach tzw. „wystawki”- dla sołectwa Pruszcz już w najbliższy poniedziałek 13.07. Chcesz skorzystać z usług?Koniecznie zinwentaryzuj odpady i zgłoś telefonicznie zamiar ich oddania w urzędzie gminy w godz. 7.30 – 15.30., tel. 52 3367310, 52 3367313.

W ramach usługi możliwe będzie przekazać następujących odpadów.:

  • – odpady wielkogabarytowe (tj. np. stare meble, złom),
  • – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (wyłącznie sprzęt kompletny, nie wymontowany czy podzielony na podzespoły),
  • – opon samochodowych.

Jednocześnie informujemy, iż firma wywozowa odbierać będzie odpady wyłącznie na wcześniejsze zgłoszenie. Zgłoszenia należy przedkładać maksymalnie do godziny 9 dnia poprzedzającego wywóz.

Zgłoszone odpady należy wystawić w możliwie jak najlepszej lokalizacji, umożliwiającej bezproblemowy odbiór odpadów (np. przy drodze, przed bramą) na dzień przed usługą.

Odpady rolnicze, przemysłowe czy budowlane, zmieszane, nie będą odbierane (brak podstaw prawnych. Wymienione odpady nie stanowią odpadu komunalnego).

Jak zagospodarować odpady rolnicze?   TUTAJ

Następne wywozy dla pozostałych sołectw, określone zostały w nowo przekazanych harmonogramach wywozu odpadów komunalnych (zaznaczono date wywozu kolorem niebieskim).

Przypominamy, każdy mieszkaniec na bieżąco może śledzić najważniejsze wydarzenia w gminie, nie koniecznie wykorzystując stronę internetową Gminy. Jak to zrobić? Wystarczy zarejestrować swój telefon w systemie mobilnej informacji SMS lub pobierając aplikację komunikatora SISMS.

SZCZEGÓŁY TUTAJ


(red.)

gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook