14 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Odeszła Marianna Popiełuszko, matka księdza Jerzego

2 min read
Z prawdziwym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Marianny Popiełuszko, matki błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, honorowej obywatelki województwa kujawsko-pomorskiego, osoby szlachetnego serca i wyjątkowej dobroci, do ostatnich dni z oddaniem uczestniczącej w kultywowaniu pamięci dzieła księdza Jerzego.
Niezwykle skromna, religijnie gorliwa, otwarta, przyjazna ludziom, zawsze pogodna. Kilka lat temu powiedziała, że żeby wychować świętego trzeba  „kochać Boga i ludzi, kochać sercem i czynami”.Urodziła się w 1920 roku. Wspólnie z mężem prowadziła gospodarstwo rolne we wsi Okopy w obecnym województwie podlaskim. Urodziła pięcioro dzieci. Od śmierci księdza Jerzego z oddaniem uczestniczyła w licznych publicznych spotkaniach religijnych i rocznicowych. – Pogodziłam się z wolą Bożą i przebaczyłam ludziom, którzy zadali śmierć mojemu synowi. Modlę się za nich, nie przeklinam – powiedziała w jednym z nielicznych udzielonych wywiadów. W 2006 roku została odznaczona przez prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. W czerwcu 2013 została honorową obywatelką naszego województwa.

Odwiedziła Kujawsko-Pomorskie dwukrotnie, w październiku 2011 i czerwcu 2013.

Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy,  wiedząc, że Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy. (Rz 6, 3-11)

Matka księdza Jerzego honorową obywatelką naszego regionu
Matka księdza Jerzego w naszym regionie

______________________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook